Athlon x4 840 R7 265 oyun performansı

Merhaba arkadaşlar, bugün başlıktada yazdığım sistemin oyun performanslarını resimlerle göstermek istiyorum. Merak eden arkadaşlara yardımcı olucağını düşünüyorum :)

NOT: Zamanla güncellenecektir. Oyunlar 1080P Ultra ayarlarda test edilmiştir. Oyunlar Steam üzerinden devamlı güncellenmektedir.

SİSTEM:
  • Amd athlon x4 840
  • Sapphire R7 265 2GB
  • Kingston 8GB 1333 Mhz Ram
  • 500GB Seagate Harddisk
  • MSI A68HM-E33 Anakart
  • Xigmatek X-Calibre 500w Güç kaynağı

H1Z1:

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Counter Strike: Global Offensive

CS 1.jpg

CS 2.jpg

Kusura bakmayın bilerek çatışmanın ortasında resim almak istedim o sırada da flash patlamıştı :D

CS 3.jpg

Oyunları indirdikten sonra tekrardan testleri paylaşıcam :) Şu anlık 2 oyun koyabiliyorum.

Overclock ile uğraşmak istemiyorum stok soğutucu kullanıcam. Kafamı karıştıran olan ne kadar daha bu işlemci oyunları kaldırır. Yani h1z1 cs go tarzı çok sistem istemeyen oyunlar oynuyorum Pentium G4400 le mi kursam diye aklım karıştı.

Overclock ile uğraşmak istemiyorum stok soğutucu kullanıcam. Kafamı karıştıran olan ne kadar daha bu işlemci oyunları kaldırır. Yani h1z1 cs go tarzı çok sistem istemeyen oyunlar oynuyorum Pentium G4400 le mi kursam diye aklım karıştı.
Pentium G4400, x4 860k dan daha performanslı. Ama öyle aralarında çok fazla fark yok, oyundan oyuna değişmek üzere 5-7 fps kadar.

Pentium G4400, x4 860k dan daha performanslı. Ama öyle aralarında çok fazla fark yok, oyundan oyuna değişmek üzere 5-7 fps kadar.
860k almaya karar verdim hocam. G4400 çift çekirdek olduğu için içime sinmedi upgrade te yapmam büyük ihtimalle. Fakat hangi ekran kartını kullanacağım konusunda emin değilim bununla ilgili konu açtım zaten.

İnternette birkaç oynanış videosu var ama tarihleri eski, referans alamıyorum. O yüzden sordum, performans olarak dediğiniz gibi işlemciye çok yükleniyor ama gene de bir bakmak lazım. :)

İnternette birkaç oynanış videosu var ama tarihleri eski, referans alamıyorum. O yüzden sordum, performans olarak dediğiniz gibi işlemciye çok yükleniyor ama gene de bir bakmak lazım. :)
Geç gördüğüm için özür dilerim, ama özet olarak çimen grafikleri ile gölgeleri 3.seviyeye getirince 45-50 arası fps alıyorum 1366x768 de. Yakın zamanda video çekip yükleyebilirim

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı