R7 370 400 TL'ye alınır mı?

Sistemi satmış parçaları tek tek deneyecek sitemim yok diyor. Şimdi çok kararsız kaldım acaba bizim 400 TL çöpe mi gidecek diye.
Sen bilirsin. Ben olsam gerekirse sistemimi sırtlarım orada test ederim. Yine de test etmeden almam. Böyle bir durum yaşadığım için 2. bir durumu tekrar yaşamayı göze almazdım.

Ekran kartını aldım.
Ancak bu ekran kartının çalışması için 6 pin soket gerekli imiş.
Bütün bilgisayarcıları internet kafeleri gezdim hiçbir yerde 6 pin kablo bulamadım. En son bir bilgisayarcıda kopuk vardı tamir etti 50 TL'ye aldım. Şu an görüntü var ama driver iniyor bakalım inşallah driverdan sonra sorun çıkarmaz.

Ekran kartını aldım.
Bütün bilgisayarcıları internet kafeleri gezdim hiçbir yerde 6 pin kablo bulamadım. En son bir bilgisayarcıda kopuk vardı tamir etti 50 TL'ye aldım. Şu an görüntü var ama driver iniyor bakalım inşallah driverdan sonra sorun çıkarmaz.

Şimdi driver kuruldu ama ekranda ara ara beyaz çizgiler çıkıp kayboluyor. Power Supply kaynaklı olabilir mi?

Ekran kartını aldım.

Şimdi driver kuruldu ama ekranda ara ara beyaz çizgiler çıkıp kayboluyor. Power Supply kaynaklı olabilir mi?

Ekran kapanıp kapanıp açılmaya başladı iade mi etsem Power yetmiyor olabilir mi?

Anakartı söküp dışarı çıkardım. Call of Duty Black Ops oynadım bir on dakika herhangi bir sorun yok kasa mı sorun acaba. Bir kasa ekran kartı için bu kadar önemli olabilir mi?

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2023-06-24 at 20.26.45.jpeg
    WhatsApp Image 2023-06-24 at 20.26.45.jpeg
    116,8 KB · Görüntüleme: 19
  • WhatsApp Image 2023-06-24 at 20.26.49.jpeg
    WhatsApp Image 2023-06-24 at 20.26.49.jpeg
    75,7 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleme:
Ekran kartını aldım.

Ekran kapanıp kapanıp açılmaya başladı iade mi etsem Power yetmiyor olabilir mi?

Anakartı söküp dışarı çıkardım. Call of Duty Black Ops oynadım bir on dakika herhangi bir sorun yok kasa mı sorun acaba. Bir kasa ekran kartı için bu kadar önemli olabilir mi?
Satıcıya durumu bildirin. Kablodan dolayı da olabilir, ekran kartından da.

Satıcıya durumu bildirin. Kablodan dolayı da olabilir, ekran kartından da.

Hocam ekran kartı anakart dışarıda iken sorunsuz çalışıyor. Kasanın altına delikler açtım hava alması için şu an sorun yok. Kasaya matkap yardımı ile alttan birkaç delik açtım sanırım havalandırması şu an için iyi. Yarın bir kasa bakacağım. İlgi alaka için teşekkürler.

Hocam aldınız mı nasıl?

Aldım hocam. Ekran kartı dışında başka sorunlar çıktı. Bu kartın çalışması için 6 pin soket lazımmış elimde yoktu uzun aramalar sonunda o kabloyu buldum. Eve geldim kartı taktım bu sefer de driver yükleme sonrası ekran da beyaz çizgiler görünüp kayboluyordu. Önce bozuk sandım. Sonrasında anakartı kasadan söküp dışarıda denedim herhangi bir sorun yoktu. Kasamın havalandırması yeterli değil diye düşündüm çünkü kart aşırı ısınıyordu. Sonra matkap ile kasaya delikler açtım. Havalandırmasını sağlamak için. Şu an için sorun yok Furmark testide %68'e kadar sıcaklık gösteriyor ama sıkıntısız kullanıyorum. Bu arada anladım ki kasa deyip geçmemek lazım iyi bir sistem için kasanın ne kadar önemli olduğunu anlamış oldum.

Geri
Yukarı