R7 370 fan hızı ayarı

cagdas375

Hectopat
Daha fazla  
Herkese iyi günler, iyi forumlar.
R7 370 ekran kartım var. Bilgisayarı açtıktan sonra oyuna girmeden Facebook gibi sitelerde gezince max 50 dereceyi görüyor. Oyuna girince 70-75 dereceyi buluyor ve fanlar %10 hızında çalışmaya başlıyor. 65 dereceye düştükten sonra fanlar duruyor ve boşta 60-65 derece arası bir sıcaklık oluyor. Bilgisayarımda yeni olduğu için bir şey olacak diye korkuyorum. 65 derece çok geliyor. Fan hızını %50 yapsam bir sıkıntı olur mu ? Bu konu da önerilerinizi bekliyorum.

Ekran kartını alırken hiç mi özelliklerini okumuyorsunuz veya onuda geçtim kutusuna kocaman yazılarla yazmışlar. Fanlar sessizlik için gerektiğinde çalışır, kendi otomatik ayarladığı ayarları bozmayın.

Facebook gibi şeylerde dolaşırken maksimum 50 derece olması iyi bir şey değil, boşta en fazla 35 derece falan olmasını beklerdim. Oyunda 75 derece olması da çok maksimum 65 derece olmalı. Karta yük bindiren virüs tarzı bir şey olabilir. Format attın mı ?

Facebook gibi şeylerde dolaşırken maksimum 50 derece olması iyi bir şey değil, boşta en fazla 35 derece falan olmasını beklerdim. Oyunda 75 derece olması da çok maksimum 65 derece olmalı. Karta yük bindiren virüs tarzı bir şey olabilir. Format attın mı ?
1- Fanlar dönmezken bu yaz sıcağında 50 derece olması gayet normal bir şey. Zaten normal olmasa fanlar dönerdi değil mi ?
2-Oyunda da 75 derece olması normal bir şey. Zaten normal bir şey olmasa fanlar hızlı dönerdi zaten değil mi ?
3- Ekran kartı 85 dereceye kadar gayet rahat kullanılır. 95 dereceye kadar da kullanılır fakat 85 sonrası ömrü azalmaya başlar.
İnsanları yanlış bilgilendirmeyin lütfen.

@Silinen üye Kimseyi yanlış bilgilendirdiğim falan yok. O zaman benim ekran kartımın da 50 derece olması gerekirken neden boşta 28 derece? Ayrıca oyundan yeni çıktım şu an müzik dinliyorum ve bir yandan da yazı yazıyorum. Gündüz saat 10:00 sularından beri açık. Bende fanlar yanlış hatırlamıyorsam 55 dereceden itibaren dönüp duruyor, 60 dereceyi geçince durmadan dönüyor. Oyunlarda da maksimum 65 derece görüyorum ayrıca fanların hızlı döndüğü falanda yok düşük - orta arası tahminen % 50 gibi bir değerde dönüyor. Kasa hava sirkülasyonum da berbat, teneke kasa kullanıyorum. Umarım yeterli bir cevap vermişimdir.

Ekran kartını alırken hiç mi özelliklerini okumuyorsunuz veya onuda geçtim kutusuna kocaman yazılarla yazmışlar. Fanlar sessizlik için gerektiğinde çalışır, kendi otomatik ayarladığı ayarları bozmayın.
Kutusunda ne kocaman yazılarla yazan birşey var ne de küçük yazılarla. Zaten game modu seçtim slient modda değil . Böyle iğneleyici bir şekilde konuşmanızın anlamı yok

Hocam bilgisayarı alalı 5 gün oldu. Virüs falan yok eminim.

Cihazınızda hiçbir sıkıntı yoktur fanın durup dönmesi gayet normal üstteki arkadaşlara takılma. GPU boşta iken 50 derece olmasıda bu socaklarda gayet normal üstelik kartın fanları dönmüyor iken, oyunda ise 90 dereceye kadar yolu var ve kart sessiz olmak için düşük fan devrinde döndüğü için 75 derece görmesi gayet normal isterseniz sürekli %50 devir açabilirsiniz ama ses konusunda sistem daha gürültülü olacaktır.

Cihazınızda hiçbir sıkıntı yoktur fanın durup dönmesi gayet normal üstteki arkadaşlara takılma. GPU boşta iken 50 derece olmasıda bu socaklarda gayet normal üstelik kartın fanları dönmüyor iken, oyunda ise 90 dereceye kadar yolu var ve kart sessiz olmak için düşük fan devrinde döndüğü için 75 derece görmesi gayet normal isterseniz sürekli %50 devir açabilirsiniz ama ses konusunda sistem daha gürültülü olacaktır.
Cevabınız için çok teşekkür ederim bir sorum daha var. Fanları %50 de çalıştırdığımda ekran kartına bir zarar verir mi ? Ömrü kısalır mı ?

@Silinen üye Kimseyi yanlış bilgilendirdiğim falan yok. O zaman benim ekran kartımın da 50 derece olması gerekirken neden boşta 28 derece? Ayrıca oyundan yeni çıktım şu an müzik dinliyorum ve bir yandan da yazı yazıyorum. Gündüz saat 10:00 sularından beri açık. Bende fanlar yanlış hatırlamıyorsam 55 dereceden itibaren dönüp duruyor, 60 dereceyi geçince durmadan dönüyor. Oyunlarda da maksimum 65 derece görüyorum ayrıca fanların hızlı döndüğü falanda yok düşük - orta arası tahminen % 50 gibi bir değerde dönüyor. Kasa hava sirkülasyonum da berbat, teneke kasa kullanıyorum. Umarım yeterli bir cevap vermişimdir.
Bizim burada oda sıcaklığı 27-28 derece.
Siz kutuplarda yaşıyorsunuz galiba ?

@Silinen üye Dikkat etseydin yaşadığım yer profilimin altında yazıyordu. Ama emin olmak için kırmızıyla işaretledim. Her neyse arkadaşımızın konusunu mahvettiğim için kendi adıma özür diliyorum ve fazla uzatmadan artık muhatabım değilsin.

Adsız.png

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı