R7 370 MSI Power Control Ayarı

canerdemir1

Hectopat
Daha fazla  
MSI R7 370 4GB ekran kartına sahibim. Performans arttırmak için Radeon Ayarları'ndan Power Control'u arttırmak istiyorum. Bunun zararları ve yararları nelerdir? Lütfen yardım eder misiniz? Resmi eke koydum.

asdf.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartına gidecek gücü ayarlayabilirsiniz ama sadece gücü değiştirerek performans artışı sağlayamazsınız. Ekran kartı ancak daha yüksek frekanslarda çalışırsa daha yüksek performans sunabilir. Bunun için GPU ve belleklerinin çalıştığı frekansı yükseltmeniz gerekiyor. Bu saat değerlerini yükseltmenizin sonucunda ekran kartı daha fazla güce ihtiyaç duyacaktır. Power Control ayarı burada devreye giriyor, yaptığınız hız aşırtma oranında ihtiyaç duyulan fazladan gücü vermenizi sağlıyor. Bu işlemlerin bütününe hız aşırtma denir.

Bilinçli yapılan hız aşırtma performans artışı sağlar ama olması gerekenden yüksek değerlerde çalışan bileşen daha fazla yıpranacaktır, ömrü kısalacaktır.

Ekran kartına gidecek gücü ayarlayabilirsiniz ama sadece gücü değiştirerek performans artışı sağlayamazsınız. Ekran kartı ancak daha yüksek frekanslarda çalışırsa daha yüksek performans sunabilir. Bunun için GPU ve belleklerinin çalıştığı frekansı yükseltmeniz gerekiyor. Bu saat değerlerini yükseltmenizin sonucunda ekran kartı daha fazla güce ihtiyaç duyacaktır. Power Control ayarı burada devreye giriyor, yaptığınız hız aşırtma oranında ihtiyaç duyulan fazladan gücü vermenizi sağlıyor. Bu işlemlerin bütününe hız aşırtma denir.

Bilinçli yapılan hız aşırtma performans artışı sağlar ama olması gerekenden yüksek değerlerde çalışan bileşen daha fazla yıpranacaktır, ömrü kısalacaktır.
Teşekkürler öncelikle. Benim şuanda ne yapmamı önerirsiniz performans artışı için saat değerleriyle veya power controlle oynamalı mıyım?

Hız aşırtmayla en fazla +5-10 FPS elde edersiniz. Sizin durumunuzda ayarları kısmak daha iyi bir tercih.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı