R7 370 Görüntü Vermiyor

offlaz53

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba, sistemi yeni toparladım. Ekran kartımda bir sorun var ve görüntü alamıyorum. Denemediğim yol kalmadı ve 1 haftadır çıldırmak üzereyim yardımcı olursanız sevinirim. Sistem:
  • Asrock 970A-G/3.1 anakart BIOS güncel.
  • DDR3 2x8 GB Corsair RAM
  • FX 9590 işlemci
  • Sapphire nitro serisi R7 370 4 GB 256 bit ekran kartı
  • Power Xigmatek 750w 80 Plus Silver modüler
  • Dark Aqua Force su soğutma
Isıdan kaynaklı işlemci gereğinden fazla ısı yaratıyordu kule tipi soğutucu vardı üzerinde. Mecburen gidip su soğutma alıp taktım. İşlemci ile alakalı olan sorunu çözdüm ancak ekran kartı 70 dereceleri görmeye, PC de oyun oynarken kilitlemeler yapmaya başladı. Ben de PC'yi kapatıp termal tazelemek istedim. Fanı ve soğutucu bloğu söktüm termali yerine sürüp parçaları birleştirip kasaya monte ettim. Ancak ne görüntü ne de bir hareketlenme var. Fanlar ilk açılışta full devir çalışıp kapanıyordu şu an hiç bir tepki vermiyor. BIOS pili söküp PSU prizden çektim sonuca varamadım. Başka bir kart taktığımda görüntü alabiliyorum ancak R7 370 ile görüntü gelmiyor. Çıplak elle tuttuğum için statik enerji bulaşmış olabilir diye düşünüyorum ve bir poşete koyup bekletiyorum şu an. Gücü bağlayıp tekrar denediğimde bazen fan tıklama yapar gibi ufak oynuyor ancak gene görüntü ve herhangi bir şekilde çalışma sağlayamadım. Isınma vs de yok kartta. Bu sorunu nasıl aşıcam? Yardımcı olursanız sevinirim... 300W PSU olan bir kasada denedim akşam saati olduğu ve çevremde çok PC tamircisi olmadığından yetmeyeceğini düşünsem de denedim. Gene bir sonuç yok sorun ne olabilir çalışan kart çalışmaz oldu :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı