R7 370 Overclock Yapınca Donma Problemi

fozada

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
MSI Radeon R7 370 ekran kartıma AMD'nin yazılımından overclock yapınca donma problemi yaşıyorum. Optimum ayarları bir türlü bulamadım. Bu donma sorunu neden olur? Nasıl çözülür? Sistemim:
  • Intel i3 6100 Skylake
  • MSI R7 370
  • MSI H110M
  • Kingston HyperX Fury 8 GB
  • Samsung Evo 120 GB SSD
  • Xigmatek Asgard 382 500 W
Resimdeki ayarlar varsayılan ayarlardır. Bunları nasıl ayarlamam gerek?
oc.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben olsam o karta overclock yapmazdım. Çünkü en fazla kazanacağın 8-10 fps olur.
Kartın kapasitesi overclock için uygun değil. Bu fps içinde kartı zorlayıp ömrünü azaltmaya gerek yok.
Fakat ısı değerleri 50 derece aralığında ise overclock yapabilirsin. Overclock için MSI afterburner öneririm.

Kartın kapasitesi overlock için uygun olmadığı hakkında daha fazla bilgi verebilir misiniz aynı karta sahibim ona göre hareket etmek maksadıyla. Çünkü giriş seviyesi kartlar arasında OC potansiyeli yüksek diye biliyordum.

Ben olsam o karta overclock yapmazdım. Çünkü en fazla kazanacağın 8-10 fps olur.
Kartın kapasitesi overclock için uygun değil. Bu fps içinde kartı zorlayıp ömrünü azaltmaya gerek yok.
Fakat ısı değerleri 50 derece aralığında ise overclock yapabilirsin. Overclock için MSI afterburner öneririm.
8-10 FPS bile o kadar etki ediyor ki oyuna hocam.

@LEONSCOUT @Berk Ovalı
Ben şahsi fikrimi söyledim. R7 370 ne kadar öyle yazsa da giriş seviyesi bir kart değil. Zaten AMD ekran kartları serin çalışmıyor. Bir de üstüne overclock yapmak mantıksız geliyor. Eğer konuyu açan arkadaş stabil ayarları dener bulursa overclock yapabilir tabii ki. Isı değerleri 75-80'i geçmedikçe sorun yok. Bunun sonunda 5 fps kazanıyorsa overclock yapmaya değmez.

Burada size katılmıyorum hocam eski AMD den bahseder gibi konuştunuz, her ne kadar R7 370, HD 7870 in süslenip püslenip önümüze sunulmuş hali de olsa güncellenip Directx 12 desteğiyle gayet güzel performans alıyorum OC hakkında bir bilgim yok o konuda haklı olabilirsiniz fakat giriş seviyesinde gayet iyi olduğunu düşünüyorum kullanan biri olarak, ayrıca kartın 55 derece üstü çalıştığını görmedim henüz belkide bu oynadığım oyunlardan da kaynaklı olabilir yinede teşekkür ederim yorumunuz için.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı