R7 370 Oyunlarda Ani FPS Düşmesi

mertezen2000

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ben PC yi daha yeni topladım, 2 hafta oldu ve sorunum ani fps düşmeleri bu neden olabilir farcry4, pes2016 yüklemiştim. Frcry4 de mesela 60 fps iken bikerekte 10,15,20 fps oluyor 10-15 sn aralıklarla bu niye oluyor araştırdım bulamadım bu arada ısınma problemi derseniz işlemci soğutucum: cooler master hyper 412 pwd. Şimdi donanım özelliklerimi yazıyım;

Asus strix amd redeon r7 370 2gb ekran kartı
Amd FX X8 8350 işlemci
8-8 16 gb DDR ram bellek
1 T harddisc
128 gb SSD
600 W güç kaynağı
MSI 973A-G43 anakart
WİN7 işletim sistemi
Sorun ne olabilir yardımcı olur musunuz ? Lütfen bu arada işlemci sıcaklığı boşta 25C-30C yükte 45C-50C-55C şimdiden allah razı olsun.
Bu arada sistemimin bütçesi 3000 TL.

Bu çok büyük ihtimal yazılımsal. Bence yeni bir format atmak gerekecek. Sağlaması kolay açarsınız görev yöneticisini boşta iken cpu yada ram % 10 üstünde bir değerdeyse arka planda istemediğiniz şeyler var demek.

Sanırım sorun yazılımsal. Windows 10 yüklemeyi denediniz mi?
hayır denemedim ama onuda düşünüyorum ama işletim sistemiyle alakası varmi ?

Oyunlar orjinal değil mi?
hayır deil

Bu çok büyük ihtimal yazılımsal. Bence yeni bir format atmak gerekecek. Sağlaması kolay açarsınız görev yöneticisini boşta iken cpu yada ram % 10 üstünde bir değerdeyse arka planda istemediğiniz şeyler var demek.
dedigim gibi pc yi toplayalı 2-3 hafta oluyor format atmaya gerek varmı?

Dediğin gibi olsa kopyalarken çıkan bir sorun yazılımsal olarak etkiler. Eksik dosya vb. Sorun olabilir ;)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı