R7 370 Oyunlarda Donma

Days Gone

Hectopat
Daha fazla  
2GB Asus R7 370 ekran kartına sahibim son zamanlarda overclock ayarlarıyla oynamadığım halde (hiç oynamadım) ekran kartı oyunlarda donuyor. Kullandığım işlemci Intel i3 6100.

Son düzenleyen: Moderatör:
2GB Asus R7 370 ekran kartına sahibim son zamanlarda overclock ayarlarıyla oynamadığım halde (hiç oynamadım) ekran kartı oyunlarda donuyor. Kullandığım işlemci Intel i3 6100.
Ram yetmiyor olabilir, ekran kartının 2 GB sınırını geçmiş olabilirsin (geç yüklenme,donma,VB.), Harddisk yetmiyor olabilir.

Sürücülerin güncel mi? Hangi oyunlarda donma oluyor? Oynadığın çözünürlük ne?

Oynadığım çözünürlük 1920x1080P full hd olarak oynuyorum. Crysis 3, gta 5 gibi oyunlarda donuyor.
Edit= Sürücülerim güncel.

Yeni bir bilgi buldum. Beklenmeyen bir sistem arızasından ötürü amd wattman ayarları geri yüklendi, yazan bir bildirim alıyorum.

Battlefield 1 oynarken MSI Afterburner ile kaydettiğim resimi ekte görebilirsiniz bana herşey normal gibi geldi ama bilmiyorum.
Not: CPU HZ yazan yerde cpu hız demek istedim.

Ayrıca Kullandığım PSU 500W. Ben PSU'dan şüpheleniyorum.
PSU: Zalman ZM500-LE

Dosya Ekleri

• pcsorunum1.png
    pcsorunum1.png
    47,7 KB · Görüntüleme: 80
Sisteminiz için 500w PSU yeterlidir.
Bana Grand Theft Auto V veya Crysis 3'ün donma sorunu yaşatıp, Battlefield 1 tarzı bir oyunda yaşatmaması garip geldi.
Oyun ayarlarının değişmediğinden emin misiniz?
Yada aynı sorunu Battlefield 1 alıyor musunuz?

Orada, Battlefield 1 de donduğu andaki SS'ini gösterdim.

Sisteminiz için 500w PSU yeterlidir.
Bana Grand Theft Auto V veya Crysis 3'ün donma sorunu yaşatıp, Battlefield 1 tarzı bir oyunda yaşatmaması garip geldi.
Oyun ayarlarının değişmediğinden emin misiniz?
Yada aynı sorunu Battlefield 1 alıyor musunuz?
Oyun ayarlarını hep kontrol ediyorum bir değişme göremiyorum.

Hayır, sıkıntı bir anda olmuştu. Sürücü güncellemesi yapmamıştım yani. Sürücülerimi hep DDU ile silip yenisini yüklerim yani ondan yana bir sıkıntı olacağını sanmıyorum. Fakat sizin sürücü hakkında bir tavsiyeniz varsa deneyebilirim.

Dosya Ekleri

• 15009287083151352186875.jpg
    15009287083151352186875.jpg
    123,2 KB · Görüntüleme: 71
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı