R7 370 sistem 30 FPS sorunu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

32315

Kilopat
Öncelikle herkese merhaba!
3 hafta önce kendime bir sistem toplayıp aldım. Aldım almasına ama şansıma galiba alınması gereken performansı bir türlü sistemden alamıyorum. Oyunlarda ayarları en yüksek yapsam da en düşük yapsam da yada ekran kartının kendi tavsiye ettiği ayarlarda bıraksam da sonuç hep aynı oluyor. Sürekli 25 ve 30 fps arası kalıyorum. Ayarları kısıyorum, çözünürlüğü düşürüyorum ama sonuç yine aynı. Alalı dediğim gibi 3 hafta oldu. Tavsiyeniz neler, sizce sorunun kaynağı hangi parça ve hangi parçayı teknik servise göndermeliyim yardımda bulunun. Teşekkürler!
İşlemci: AMD Athlon X4 840
Ram: Kingston HyperX 8 GB
Anakart: MSI A68HM-E33 V2
Ekran Kartı: MSI R7 370 Gaming 2G
HDD: Toshiba 1 TB 7200 RPM
PSU: 500 W Aerocool

Sistemi boşa bıraktığında kullanımlar düşmüyorsa arka planda çalışan bir uygulama veya virüs vardır bunda alakasız bir şey yok. Gönder servise "1 ay" bilgisayarsız kal o zaman. :esne:
Kaldı ki sorunun hangi parçada olduğundan bile emin değilsin, kolay gelsin.

Aynı RAM ve aynı ekran kartına sahibiz sana gerekli testleri yaparak sorunlu parçayı bulmanda yardımcı olabilirdim fakat parçadan çok sen sorunlusun. İyi sosyaller.

Bayılıyorum şu yardım isteyip yardım edenleri aşağılayan insanlara. (!) Biz kahin miyiz sorununu nokta atışı ile çözelim? Deneme yanılma yolu ile adım adım çözmeye çalışıyor arkadaşlar ama verdiğin cevaplar acınası gerçekten.
  • Temiz Windows 10 kurulumu yap ve BIOS güncelle.
  • Sürücülerini donanım kimlikleri ile web sitelerinden güncelle.
  • Gereksiz yazılımlar kurma.
  • Oyunları orijinal oynadığına emin ol.
  • Bunları yaptıktan sonra arka planda sistemi yoran gereksiz uygulama olamamı lazım.
  • Sıcaklık değerlerini kontrol et.

Bütün her şeyi doğru yaptığına inandığın zaman hala sorun devam ediyorsa arızalı olduğunu düşündüğün parçayı servise gönder.
Sorun bu şekilde çözülür. Dediğim gibi. Burada kimse kahin vb pisişik güçlere sahip değil. Ha beğenmiyorsan çözüm yöntelerimizi kendin de sorununu çözmeye çalışabilirsin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı