R7 370 sistem 30 FPS sorunu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

32315

Kilopat
Öncelikle herkese merhaba!
3 hafta önce kendime bir sistem toplayıp aldım. Aldım almasına ama şansıma galiba alınması gereken performansı bir türlü sistemden alamıyorum. Oyunlarda ayarları en yüksek yapsam da en düşük yapsam da yada ekran kartının kendi tavsiye ettiği ayarlarda bıraksam da sonuç hep aynı oluyor. Sürekli 25 ve 30 fps arası kalıyorum. Ayarları kısıyorum, çözünürlüğü düşürüyorum ama sonuç yine aynı. Alalı dediğim gibi 3 hafta oldu. Tavsiyeniz neler, sizce sorunun kaynağı hangi parça ve hangi parçayı teknik servise göndermeliyim yardımda bulunun. Teşekkürler!
İşlemci: AMD Athlon X4 840
Ram: Kingston HyperX 8 GB
Anakart: MSI A68HM-E33 V2
Ekran Kartı: MSI R7 370 Gaming 2G
HDD: Toshiba 1 TB 7200 RPM
PSU: 500 W Aerocool

Sistem performans modunda değil mi, güç koruma modunda değildir umarım.

Bios menünüzden kontrol edip bir de Windows'un kendi güç seçeneklerinden bir bakınız. Yine olmazsa sistemdeki bileşenlerin sıcaklıklarını buraya yazar mısınız?

Öncelikle onlarıda düşünüp kontrol etmiştim ve tam güçteydiler. İşlemci sıcaklığı en fazla 60 dereceye çıkıyor. GPU sıcaklığı ise çoğu zaman 70 dereceye çıkıyor ve GPU kullanımı oyunlarda %99'da oluyor. Benim şaşırdığım sürekli kendini 30 ve 32'de hareketli sahnelerde ise 25 FPS'lerde tutması. Ya sorun ekran kartı GPU'sunda yada bir yazılım gerçekten arka planda bunu kısıtlıyor. Emin olmadan teknik servise göndermek istemiyorum çünkü bu yazılımsal bir problem çıkarsa boşu boşuna 1 ay bilgisayarsız kalacağım. Çünkü CPU'da dahili bir grafik birimim yok.

CPU'nuzu arkaplanda çalışan bir uygulama zorluyor olabilir de. Boştaykenki CPU ve HDD kullanımınız nedir hocam, HDD de önemli bir etkendir çoğu kasma sorunlarında.

Boştayken CPU kullanımı %23 yük altında ise %60'lara çıkabiliyor. HDD kullanımı ise %30 yük altında ise %50 olana görülüyor.

Arka planda işlemcinizi meşgul eden uygulama var gibi. Boştayken %23 o islemciye biraz fazla. Peki görev yöneticisinde hangi uygulama en fazla işlemciyi sömürüyor??

Çözdü isen bari sonucu yazsaydın başkaları yararlanabilirdi. Birileri sana yardımcı olmaya çalışırken konu kilit diye mesaj atmak saygısızlıktır.

:sıkıldım: Söylenen şeyler alakasız. Boşta fazlaymış falan. Kilitlensin. Servis yolu göründü zaten parçaya.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı