R7 370 sistem FPS sorunu

Emre Uluç

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 120 HyprX fury SSD.
Msi R7 370 2GB ekran kartı.
650'lik Everest PSU.
4GB RAM.
i3-550-3-20GHz çift çekirdek işlemci.
Foxconn H55mxv anakartım var.

GTA'yı ultrada da açsam 20 30 FPS alıyorum, en aşağı en lov'da hatta çözünürlüğü bile en düşüğe alsam yine 30 40 FPS alıyorum.

Çoğu oyunda böyle en aşağı alsamda FPS artmıyor ultrada da anlık kasılmalar oluyor. Neden yapar bunu?

Son düzenleyen: Moderatör:
4 GB bellek günümüz oyunları için yetersiz. İşlemci desen çok eski. Windows 10'a geçiniz ve sürücülerinizi güncelleyin. Belleği en az 6 GB yapın. Sorun bir miktar çözülecektir.

Ekran Kartınızın VRAM'i 2GB ve bu artık günümüz oyunları için çok yetersiz. Onu geçtim bilgisayarınızın, #2 numaralı yorumda da belirtildiği gibi RAM'i çok düşük kalmış. Bu devirde 8GB en az olmalı.

Alakasız bir mesaj yazdınız. GTA V için 2 GB VRAM yeterli midir? Ultra ayarlar için? Ona bakılırsa zamanında 256 MB Ekran Kartları vardı ve onlara da o yeterliydi.

Mesajım alakasız değil, yanlış bilgi veriyorsunuz. VRAM tespiti GPU gücüne göre yapılır. R7 370 için 2 GB VRAM' den fazlası zaten kullanılamayacağı için gereksizdir.

Mesajım alakasız değil, yanlış bilgi veriyorsunuz. VRAM tespiti GPU gücüne göre yapılır. R7 370 için 2 GB VRAM' den fazlası zaten kullanılamayacağı için gereksizdir.

Tamam da şuan bundan bahsetmiyoruz ki.. Ekran Kartının üzerinde bulunan 2GB VRAM'ın güncel oyunlar için yetersiz olduğundan bahsediyoruz. Yeni ultra ayarlarda oynamak için Ekran Kartının değişmesi lazım... Benim 980 Ti'im var ve ultra ayarlarda 3500-4000'e yakın VRAm kullanıyor ben bundan bahsediyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı