R7 370 sistem 4K TV'de oyun oynanırsa kasar mı?

llAcemill

Hectopat
Daha fazla  
R7 370 ekran kartlı bir bilgisayarım var. LG 50uh635v modeli TV'yi almak istiyorum ama TV 4k oldugu için oyunlar kasar mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne oynadığına bağlı @Altay112 arkadaşın dediği gibi. Senin ekran kartın 1080p'de de yüksek ayar açtıran bir kart değil ama dikkatini çekerim. MineCraft'ın kasıp kasmayacağı da tamamen işlemcine bağlı o oyun ekran kartı istemiyor çünkü. Eğer Lol falan oynuyorum diyorsan 2k'ya renderlarsın TV 4k gösterir o şekilde 60FPS alırsın her halde. Şunu da belirteyim o bir Televizyon, yani bir oyun monitöründeki akıcılığı, aniliği vermeyebilir.

Ne oynadığına bağlı @Altay112 arkadaşın dediği gibi. Senin ekran kartın 1080p'de de yüksek ayar açtıran bir kart değil ama dikkatini çekerim. MineCraft'ın kasıp kasmayacağı da tamamen işlemcine bağlı o oyun ekran kartı istemiyor çünkü. Eğer Lol falan oynuyorum diyorsan 2k'ya renderlarsın TV 4k gösterir o şekilde 60FPS alırsın her halde. Şunu da belirteyim o bir Televizyon, yani bir oyun monitöründeki akıcılığı, aniliği vermeyebilir.

YANLIŞ R7 370 4K DESTEKLİ BİR EKRAN KARTI

Ne oynadığına bağlı @Altay112 arkadaşın dediği gibi. Senin ekran kartın 1080p'de de yüksek ayar açtıran bir kart değil ama dikkatini çekerim. MineCraft'ın kasıp kasmayacağı da tamamen işlemcine bağlı o oyun ekran kartı istemiyor çünkü. Eğer Lol falan oynuyorum diyorsan 2k'ya renderlarsın TV 4k gösterir o şekilde 60FPS alırsın her halde.
Televizyonun 4K olması ile FHD olması performansı etkiler mi yani zaten oyun ayarlarında istediği çözünürlüğü seçmeyecek mi?

Ben R7 370 ekran kartına sahibim. Kart kötü bir kart değil ortalamada ancak 4K da hayal kırıklığına uğrayabilirsin oynadığın oyunundan oyuna da değişir performansı. Full HD de ultrada bazı oyunlarda 60FPS zor yakalıyor 4K da nasıl bir grafik ayarı gerekir bilmiyorum.

Televizyonun 4K olması ile FHD olması performansı etkiler mi yani zaten oyun ayarlarında istediği çözünürlüğü seçmeyecek mi?
TV'nin 4k olması demek sen 1080p'de oyunu açtığında TV onu 4k olarak işleyecek ve FHD, 4K'nın tam olarak 4te 1 olduğunu düşünürsen sana oldukça güzel bir görüntü gelecektir. Yani 4k veya FHD olması bir şey değiştirmez.

TV'nin 4k olması demek sen 1080p'de oyunu açtığında TV onu 4k olarak işleyecek ve FHD, 4K'nın tam olarak 4te 1 olduğunu düşünürsen sana oldukça güzel bir görüntü gelecektir. Yani 4k veya FHD olması bir şey değiştirmez.
Yani elimdeki orta seviye bilgisayarda bir oyun oynarken bunu biri 4K çözünürlüğünde, diğeri FHD olan iki televizyona görüntü aktardığımda 4K olanda daha iyi bir görüntü elde etmekle beraber ikisinde de aynı akıcılığı yakın fps alacağım doğru mu?

Yani elimdeki orta seviye bilgisayarda bir oyun oynarken bunu biri 4K çözünürlüğünde, diğeri FHD olan iki televizyona görüntü aktardığımda 4K olanda daha iyi bir görüntü elde etmekle beraber ikisinde de aynı akıcılığı yakın fps alacağım doğru mu?
Evet ama 370'i 2 monitörde aynı anda oyun oynamak için kullanmanız pek akıl karı değil bence. FHD'de 2milyon pikseli çizmek kolay değilken 2'ye katlıyorsunuz. 2 monitörde FHD için 480 falan minimum almanızı öneririm ben.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı