R7 370 sistem 4K TV'de oyun oynanırsa kasar mı?

Evet ama 370'i 2 monitörde aynı anda oyun oynamak için kullanmanız pek akıl karı değil bence. FHD'de 2milyon pikseli çizmek kolay değilken 2'ye katlıyorsunuz. 2 monitörde FHD için 480 falan minimum almanızı öneririm ben.
Benim için önemli olan ekran kartı modeli değil anlamak istediğim şu çözünürlüğü çok yüksek ve çok düşük iki Tv veya monitöre görüntü aktardığımda aynı fps alabilir miyim diye sorduğumda evet dediniz.
Sonrada 2 milyon pixeli çizmek kolay değil diye bir ifade kullandınız.
Çözünürlüğü yüksek olan Tv'ye görüntü aktarımı ekran kartını daha çok yoracağı için akıcılık daha kötü olmayacak mı?

Benim için önemli olan ekran kartı modeli değil anlamak istediğim şu çözünürlüğü çok yüksek ve çok düşük iki Tv veya monitöre görüntü aktardığımda aynı fps alabilir miyim diye sorduğumda evet dediniz.
Sonrada 2 milyon pixeli çizmek kolay değil diye bir ifade kullandınız.
Çözünürlüğü yüksek olan Tv'ye görüntü aktarımı ekran kartını daha çok yoracağı için akıcılık daha kötü olmayacak mı?
Ben size 4kTV'de 1080p'de açarsanız eğer 1080p bir monitör ile aynı FPS değerini alırsınız dedim. Bu dediğimi kosollar yıllardır yapıyor, 1080p açamadıkları oyunu düşükte açıp 1080p monitörde oynatabiliyorlar aynı şekilde 4k'da da. Ama 1080p'de açtığınız oyunu 2 monitörde oynamanız 2k bir monitörde oynatmanıza eşittir ve R7 370 2k'ya nefesi yeten bir kart değil.

Yani masaüstünü, interneti 4k çözünürlükte kullanabilirsiniz oyunda ise çözünürlüğü 1080p'ye alırsınız sıkıntınız olmaz, 4k monitör alabilirsiniz.

@Silinen üye
4K monitör aldım diyelim bilgisayarda 1080p açınca monitör onu 4k olarak işliyor.
Peki 720p açtığımda aldığım görüntü kalitesi ile 1080p açtığımda aldığım aynı mı olucak?
Kusura bakmayın karıştırdığım bir şeyler var galiba..

Son düzenleme:
@Silinen üye
4K monitör aldım diyelim bilgisayarda 1080p açınca monitör onu 4k olarak işliyor.
Peki 720p açtığımda aldığım görüntü kalitesi ile 1080p açtığımda aldığım aynı mı olucak?
Kusura bakmayın karıştırdığım bir şeyler var galiba..
Aynı olmaz tabii ki. Zaten 720p'de oyun oynuyorsanız yeni bir monitör yerine bir ekran kartı almanızı tavsiye ederim.
Siz bana bu monitörü alıp ne yapacağınızı söyleyebilir misiniz? Salona koyup film mi izleyeceksiniz oyun oynamadığınızda yoksa masanıza koyup onda sadece oyun mu oynayacaksınız.

Eğer salona koymak gibi bir fikir varsa alın, oyunu düşük çözünürlükte açar 4kya renderlarsınız oynamadığınızda da 4k bir televizyonun olur fişm izlersiniz ama eğer masanıza koyup sadece oyun oynayacaksanız 1080p bir monitör almanızı tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı