R7 370 sistem Valorant'da FPS düşüşleri

arcet56

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, sistem özelliklerim aşağıda yazdıklarım gibi. LoL, CS:GO, GTA V gibi oyunları sorunsuz oynuyorum fakat Valorant denen oyunda 80-90 FPS almama rağmen karşıma adam çıkınca FPS 40-50'ye düşüyor. Bu da oyunu cok etkiliyor işlemcim veya ekran kartım OC'a musait mi merak ediyorum. Musait değilse tek çözüm yeni işlemci almak mı?

İşlemci: Intel(R) Core(TM) i3 CPU 540 3.07 GHz 3.06GHz

RAM: 8 GB DDR3

Anakart: Intel DH55T.C.

Ekran kartı: AMD R7 370 2 GB DDR5

İşletim sistemi: Windows 8.1 Single Language 64 Bit

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, sistem özelliklerim aşağıda yazdıklarım gibi. LoL, CS:GO, GTA V gibi oyunları sorunsuz oynuyorum fakat Valorant denen oyunda 80-90 FPS almama rağmen karşıma adam çıkınca FPS 40-50'ye düşüyor. Bu da oyunu cok etkiliyor işlemcim veya ekran kartım OC'a musait mi merak ediyorum. Musait değilse tek çözüm yeni işlemci almak mı?

İşlemci: Intel(r) Core(tm) i3 CPU 540 3.07 GHz 3.06GHz

RAM: 8 GB DDR3.

Ekran kartı: AMD R7 370 2 GB DDR5.

İşletim sistemi: Windows 8.1 Single Language 64 Bit.

Valorant'ta optimizayon problemleri var.

Artı -3 Eksi

İşlemci: Intel(R) Core(TM) i3 CPU 540 3.07 GHz 3.06GHz

RAM: 8 GB DDR3

Ekran kartı: AMD R7 370 2 GB DDR5

İşletim sistemi: Windows 8.1 Single Language 64 Bit
OC Konusunda fikrim yok fakat düşük bütçeli sistemlerde oluyor.(ben dahil)

İşlemcin iyi değil o ekran kartına yetersiz gelir ve darboğaz olur. Oyunun optimizasyonu iyi değil ve Valorant işlemciye yüklenen bir oyun. Darboğaz olan bir sistemde bir de işlemciye yüklenen oyun oynamak yorar sistemi, normaldir. İşlemcinin çarpan kilidi açık mı bilmiyorum ama OC falan yapılmaz ona doğru düzgün.

bu sisteme i7 870 takarsam sorun çözülür mü peki ? birde i7 işlemciler de 3 adet ddr3 ram zorunluluğu var diyorlar doğru mu yani ben o işlemciyi sisteme takarsam bir adet daha mı ram takmak zorunda kalıcam

Son düzenleme:
bu sisteme i7 870 takarsam sorun çözülür mü peki ?
Eğer sorun darboğaz ise büyük oranda azalır darboğaz ve sorun çözülür. Ama darboğazdan kaynaklı bir şey var ise CS:GO, GTA 5 gibi oyunları da rahat oynayamamanız lazım mantık olarak. Çünkü CS:GO, Valorant'tan daha fazla işlemciye yükleniyor. Bana sorun oyunun kendisi gibi geldi ama emin olamadım. Valorant'ta işlemci kullanımı, ekran kartı kullanımı kaç oluyor sorunu yaşadığınız zaman?
Valorant'ta optimizayon problemleri var.
Herkes - oy atmış bu kişiye, neden anlamadım. Bana da sorun oyunun kendisi gibi geliyor. Konu sahibi diğer oyunları rahat oynadığını belirtmiş.

i5 760 taktım ve fps yüksek ayarlarda bile 150-160 lara çıktı hiçbir problem kalmadı sıkıntım işlemcideymiş cevap veren yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim :) konu kilit

Geri
Yukarı