Çözüldü R7 370 sistemde Last of Us "D3d_feature_level_12_0." hatası veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Dscwn

Hectopat
RAM
16gb 2333 Mhz
Ekran kartı
R7 370
Anakart
B450M
İşlemci
Ryzen 3 3100 4 Core
Selam herkese. Elimde R7 370 var ve araştırmalarım sonucu Last of Us kaldırdığını gördüm. 30 FPS civarı sabit sağlıyor. Fakat oyunu oynamaya çalıştığımda hata alıyorum. Hata şu: D3d_feature_level_12_0.
Bu hatayı almadan önce de güncel değil diyordu driverlar. Onu da Regedit'ten ayarladım. Fakat şöyle ki zaten bu ekran kartı legacy ve artık destek almıyor. En yeni güncelleme 2022 senesinde çıkmış ve o yüklü zaten. Benim sorum şu acaba YouTube'da gördüğüm videolar sahte mi?

Çözüm
Hocam dxdiag da dx12 yazıyor.
DX 11_1'i destekliyor yani eski nesil DX 12 oyunlarını çalıştırır ancak modern DX 12 oyunlarını çalıştıramaz. TLOU gibi yeni nesil oyunlar minimum 12_0 istiyor. Çalıştırsa bile iyi bir performans mümkün değil. Oynanılabilir düzeyde olmayacaktır.

@Dscwn böyle olduğu için üzgünüm dostum ama gerçek bu. Çözüm olarak işaretlersen sevinirim.
Selam herkese. Elimde R7 370 var ve araştırmalarım sonucu Last of Us kaldırdığını gördüm. 30 FPS civarı sabit sağlıyor. Fakat oyunu oynamaya çalıştığımda hata alıyorum. Hata şu: D3d_feature_level_12_0.
Bu hatayı almadan önce de güncel değil diyordu driverlar. Onu da Regedit'ten ayarladım. Fakat şöyle ki zaten bu ekran kartı legacy ve artık destek almıyor. En yeni güncelleme 2022 senesinde çıkmış ve o yüklü zaten. Benim sorum şu acaba YouTube'da gördüğüm videolar sahte mi?

Şunu indirip kurun tekrar deneyin.

Oyun için DX12 gerekiyor ve R7 370 DX12 desteklemiyor, dolayısıyla oyunu oynamanız pek mümkün değil. YouTube videolarının sahte olma olasılığı var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu videodakileri uygular mısınız?

İmkanı yok kaldırmasının. Minimum RX470 veya GTX1650 istiyor zaten. Bu kartlar r7 370'in 2 katı gücünde. Senin kart gücündeki 4GB RX460 bile FSR2 quality ile zor 30 fps veriyor. 2 GB VRAM de o oyun için yetersiz.

Hocam dxdiag da dx12 yazıyor.
DX 11_1'i destekliyor yani eski nesil DX 12 oyunlarını çalıştırır ancak modern DX 12 oyunlarını çalıştıramaz. TLOU gibi yeni nesil oyunlar minimum 12_0 istiyor. Çalıştırsa bile iyi bir performans mümkün değil. Oynanılabilir düzeyde olmayacaktır.

@Dscwn böyle olduğu için üzgünüm dostum ama gerçek bu. Çözüm olarak işaretlersen sevinirim.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı