Çözüldü R7 370 sistemde oyun oynarken bir anda görüntü gitti

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

equilattera

Hectopat
Merhaba,

Sistemimi uzun yıllar Windows 8 de kullandıktan sonra sürekli donmalar ve mavi ekran hataları almaya başlayınca 1 ay önce Windows 10'a yükselttim, donmalar ve hatalar düzeldi her şey gayet iyi gidiyor derken dün CS oynamak için oyuna girdiğimde ekran birden sarı bir renk aldı ve bilgisayar dondu. Tekrar açtığımda ASUS yazısı geldikten sonra ekran kararıp kalıyordu birkaç kere reset attıktan sonra bana onarım seçenekleri sundu bilgisayar ben de yeniden format attım. Kurulum esnasındaki ekran görüntüsünü ekledim. Sonra bilgisayar açıldı ekrandaki çizgiler hala mevcuttu sonra bir anda USB bellek çıkarma sesi geldi ve ekran tekrar gitti şu an en başa geri döndük yani ekranda görüntü gelmiyor. Sizce sorun neden kaynaklıdır? Yardımlarınızı bekliyorum.

Not: RAM ve ekran kartını söküp tekrar taktım.
Sistem:
Anakart: ASUS M5A97 r2.0
RAM: 16 GB Kingston HyperX.
Ekran kartı: ASUS R7 370.

Dosya Ekleri

• IMG20230605064820.jpg
    IMG20230605064820.jpg
    302 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

Sistemimi uzun yıllar Windows 8 de kullandıktan sonra sürekli donmalar ve mavi ekran hataları almaya başlayınca 1 ay önce Windows 10'a yükselttim, donmalar ve hatalar düzeldi her şey gayet iyi gidiyor derken dün CS oynamak için oyuna girdiğimde ekran birden sarı bir renk aldı ve bilgisayar dondu. Tekrar açtığımda ASUS yazısı geldikten sonra ekran kararıp kalıyordu birkaç kere reset attıktan sonra bana onarım seçenekleri sundu bilgisayar ben de yeniden format attım. Kurulum esnasındaki ekran görüntüsünü ekledim. Sonra bilgisayar açıldı ekrandaki çizgiler hala mevcuttu sonra bir anda USB bellek çıkarma sesi geldi ve ekran tekrar gitti şu an en başa geri döndük yani ekranda görüntü gelmiyor. Sizce sorun neden kaynaklıdır? Yardımlarınızı bekliyorum.

Not: RAM ve ekran kartını söküp tekrar taktım.
Sistem:
Anakart: ASUS M5A97 r2.0
RAM: 16 GB Kingston HyperX.
Ekran kartı: ASUS R7 370.

Aynı karta geçen gün benzeri hata ile miladını doldurdu.

Hocam 1 sene önce 2. el R7 370 alayım dedim. Adamda hiçbir sıkıntı yok falan dedi işte. Sonra PC'ye taktığım zaman ekranda kahverengi noktalar ve sizinki gibi çizgiler çıkıyordu. Adama geri verdim kartı tamir etti ama almak istemedim. Verdiği hata ise VRAM arızasıydı, ekran kartında 0 mb VRAM gözüküyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı