R7 370 sistemde Siyah ekran sorunu

Skip's

Hectopat
Merhaba sevgili abilerim, ablalarım ve kardeşlerim. MSI R7 370 2G 256 Bit GDDR5 ekran kartım var. Yaklaşık bir sene önce çipsetinde sorun çıktığı için tamire verdim ve tamirden olumlu sonuç alıp yaklaşık 6 ay aktif bir şekilde kullandım. Bu 6 ayın sonunda ekran kartı aynı hatayı verdi ve bir daha tamirciye götürdüm. Bu sefer bana tamirci kardeşim her şeyi denedim ama ben görüntü alamadım dedi. Eve gelince bir de ben test edeyim dedim ve ekran kartımdan görüntü almayı başardım. Ancak herhangi bir oyuna veya bir driver falan yüklerken siyah ekran geliyor, mouse ve klavyenin ışığı çalışıyor ve bilgisayar kasasıda çalışıyor. Ben ekran kartının içini açıp baktığımda termal macunun hiç olmadığını gördüm. Şimdik asıl sorum acaba termal macun olmadığı için ekran kartı en ufak bir ısınmada, zorlanmada kendini otomatikman kapatıyor mu yoksa hala çipset sorunu mu var? Yorumlarınız için şimdiden herkese teşekkür ederim.

Termal macun sıkıp tekrar deneyin. Termal macunun olmaması çok garip bir durum.
Tamamdır eğer olumlu sonuç alırsam sizlere bildireceğim.
Bence de. Aşırı ısınıp kendini kapatıyor olabilir.
termal macunu sürdüm ve fan ayarını da en yükseğe aldım ancak yine bilgisayar açıldıktan 5-10 dakika sonra veya bir uygulamaya girdiğim zaman direk siyah ekranda kalıyor mouse falan hiçbirşey kullanılmıyor acaba sorun nedir yani çipsette sorun olsa hiç açılmaz diye tahmin ediyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı