R7 370 ve E8500 Oyunlarda Düşük FPS

fatihdemirag_

Hectopat
Arkadaşlar bazı oyunlarda kasıyor bazı oyunlarda oynanamayacak seviyede FPS düşüklüğü yaşıyorum. Kasmayan oyun Steam’da World of Tanks Blitz tank oyunu var onda sıkıntısız oynayabiliyorum. Arada sırada ani düşüşler oluyor ama oynatıyor, oynayamadığım oyun ise Call of Duty 5, resmen sistem 30FPS'in aşağısındaymış gibi kasıyor. Yardımcı olur musunuz?

• Anakart: ASUS P5KPL AM
  • İşlemci: Intel Core 2 Duo E8500
  • RAM: Kingston 4 GB RAM

Son düzenleyen: Moderatör:
Ama modlularda anakart üzerinde de oynama yapman gerekebilir. 771 pin olabiliyor. Araştırarak alırsan daha iyi olur. Mesela Q 9550 ve Q9650 95W tüketiyor. Senin işlemcine göre 30W fazla :) .
powerımda sıkıntı yok kaldıracağından eminim cooler master eliye 600watt 80plus var da modlu xeon işlemci için bakalım neler yapabilicem görücez

Oyuncu bilgisayarlarında en önem verilmesi gereken parça ekran kartı gibi gözükse bile öyle değildir. Her parça hissede aynı payı alır.
RAM yetersiz gelirse bırak oyun oynamayı Windows'u açamazsın bile.
İşlemcin yetersiz gelirse ekran kartını besleyemez, FPS yerinde sabit durmaz, yükseleceğine düşer.

Burada görülüyor ki, senin Quad bir işlemciye geçmen gerekli, ardından da yapacağın upgrade RAM olur.

Belleği 8GB yapıp Xeon X5470 işlemci al. Ben 2 ay önce 280 TL'ye almıştım X5470'i. Şimdi baktım 140 TL'ye kadar düşmüş. Kaçırma bence. Birde belleğinin aynısından alıp belleğini 8GB yap. Aliexpressten alırsan işlemci+bellek= 240-250 TL edecek.

Belleği 8GB yapıp Xeon X5470 işlemci al. Ben 2 ay önce 280 TL'ye almıştım X5470'i. Şimdi baktım 140 TL'ye kadar düşmüş. Kaçırma bence. Birde belleğinin aynısından alıp belleğini 8GB yap. Aliexpressten alırsan işlemci+bellek= 240-250 TL edecek.
aliexpress ile uğraşamam ya bide şey sorucam e5450 mi x5450 mi daha iyi x modelleri mi tercih etmeliyim yoksa e mi ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı