R7 3700U vs R5 3500U laptop

MediaMarkt, Vatan gibi yerlerde daha fazla vererek daha azını alırsın. En basitinden 8.000 TL’ye 3500U işlemcili laptop alıyorsun, internette ise 5500U işlemcili laptop alıyorsun. Amazon, Hepsiburada gibi e-ticaret devlerinde hiçbir sorun yaşamazsın. Babanı ikna edemezsen en iyi seçenekler bunlar gibi.

Hepinize merhaba. Babam tarafından hediye bir bilgisayar alacağım. MediaMarkt üzerinden. Bu sistem için 9.000₺ gibi bir bütçe ayırdık. 1 ay sonra alınacak cihaz. O fiyata masaüstü toplanır ve masaüstü daha iyi olur vs. demeyin. Laptop arıyorum. Çok kararsız kaldım 2 cihaz arasında. Birisinde Ryzen 7 3700U + 8 GB RAM + 512 GB SSD ve TN panel. Diğer cihaz ise Ryzen 5 3500U + 8 GB RAM + 512 GB SSD + TN panel. Her 2 cihazı da 12 GB RAM'e kadar yükseltebiliyorum. Her 2 cihaz Windows 10 Home ile geliyor. Şu an kullandığım cihazda olan orijinal lisansımı vs. kaybettim. Kaçak Windows kullanmak istemiyorum. Genellikle Valorant, CS:GO, Minecraft 1.16 ve 1.18 arası oynarım. Genellikle tarayıcıda gezer. Film izlerim. Kod yazmayı öğrenirsem sürekli kod yazabilirim. Cihazın performanslı olması benim için bayağı bir önemli her 2 cihazda da 4C 8T'lik bir işlemci yapısı bulunuyor. Sizin öneriniz hangisi olur? Hangi cihaz daha performanslı olur?

Hocam Lenovo takıntınız yoksa bunada bakılabilir. https://www.hepsiburada.com/huawei-...r-p-HBCV00001D68DN?url_src=and-product-detail

2 laptop arasında R7 3700U daha performanslı olur, fiyatina değer mi orasi tartışılır.
Fiyatına değip değmemesi umrumda değil. Sadece hangisi daha performanslı?
MediaMarkt, Vatan gibi yerlerde daha fazla vererek daha azını alırsın. En basitinden 8.000 TL’ye 3500U işlemcili laptop alıyorsun, internette ise 5500U işlemcili laptop alıyorsun. Amazon, Hepsiburada gibi e-ticaret devlerinde hiçbir sorun yaşamazsın. Babanı ikna edemezsen en iyi seçenekler bunlar gibi.
Hocam direk elden alacağım. İnternete bulaşmak istemiyor babam.

Yeni konular

Geri
Yukarı