R7 3700X için 1300 TL soğutucu önerisi

Jıjoe

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, Ryzen 7 3700X işlemcim var ve içinden çıkan stok soğutucuyu kullanıyorum fakat oyunlarda %60 civarı kullanımda 75-76 dereceleri görüyor ve açıkçası bu bana çok geldi. Bu yüzden bir soğutma almaya karar verdim fakat ne alsam aşırı kararsızım, sıvı soğutma mı alsam yoksa hava soğutma mı?

Sıvı soğutmada düşündüğüm model:SilverStone PF360 ARGB 3x12cm Fan Intel & AMD Uyumlu 360mm Sıvı Soğutucu (SST-PF360-ARGB)

Hava soğutmada düşündüğüm model:Arctic Freezer 34 eSports DUO CPU Soğutucu Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe (fakat bu hava soğutma için AM4 işlemcinin hepsini kaplamıyor sadece çekirdek çevresini kaplıyor diyenler var.)

Yani kafam bayağı karışık tavsiye bekliyorum.
Bütçe maximum: 1300TL.
Kasam ASUS GT 501 yani hava akışı iyi 3 fan hava girişi 4 fan çıkış sağlıyor.
Anakartım MSI X570A-PRO RAM Vengeance RGB Pro hava soğutmaların RAM'e değmemesi gerekiyor tabii.

Herkese merhaba Ryzen 7 3700X işlemcim var ve içinden çıkan stok soğutucuyu kullanıyorum fakat oyunlarda %60 civarı kullanımda 75-76 dereceleri görüyor ve açıkçası bu bana çok geldi. Bu yüzden bir soğutma almaya karar verdim fakat ne alsam aşırı kararsızım sıvı soğutma mı alsam yoksa hava soğutma mı?

Sıvı soğutmada düşündüğüm model:SilverStone PF360 ARGB 3x12cm Fan Intel & AMD Uyumlu 360mm Sıvı Soğutucu (SST-PF360-ARGB)

Hava soğutmada düşündüğüm model:Arctic Freezer 34 eSports DUO CPU Soğutucu Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe (fakat bu hava soğutma için AM4 işlemcinin hepsini kaplamıyor sadece çekirdek çevresini kaplıyor diyenler var.)

Yani kafam bayağı karışık tavsiye bekliyorum.
Bütçe maximum: 1300TL.
Kasam ASUS GT 501 yani hava akışı iyi 3 fan hava girişi 4 fan çıkış sağlıyor.
Anakartım MSI X570A-PRO RAM Vengeance RGB Pro hava soğutmaların RAM'e değmemesi gerekiyor tabii.

E hocam bu da işlemci. O kadar ısınacak tabii. Bence değerler çok da sıcak değil. Ama isterseniz sıvı soğutma alın.

Bütçe uygunsa tabii ki sıvı soğutma. Kasanız güzel ve büyük. Sıvı soğutma yakışır. Fakat incelemeleri bir inceleyin, yukarıya taktığınızda değme yapmadığından emin olun.

Silverstone PF360 gayet f/p bir ürün.

Sıvı soğutma daha iyi bir seçim olacaktır.
Düşünmüş olduğunuz bu model iyi bir sıvı soğutucudur, alabilirsiniz.
.

Bütçe uygunsa tabii ki sıvı soğutma. Kasanız güzel ve büyük. Sıvı soğutma yakışır. Fakat incelemeleri bir inceleyin, yukarıya taktığınızda değme yapmadığından emin olun.

SilverStone PF360 gayet F/P bir ürün.

Evet bende sıvı soğutma düşünüyorum fakat arıza çıkarıyor çabuk bozuluyor verimli olmuyor gibi yorumlar okudum.

Geri
Yukarı