R7 3700X için 280mm sıvı soğutucu önerisi

Mandalorian54

Hectopat
RAM
Gskill 16GB 3200Mhz
Ekran kartı
Powercolor RX6700 XT
Anakart
MSI MPG X570 Gaming Plus
İşlemci
AMD Ryzen7 3700X
Cougar Turret V2 kasa kullanıyorum (kasanın özelliklerine buradan bakabilirsiniz) işlemci boşta 40-50 derece arasınca çalışıyor, oyunlarda kışın 70 derece civarı oluyor ama yazın kasanın yan kapağını çıkarmazsam 80 derecelere ulaşıyor. Bu sebeple bir sıvı soğutucu almak istiyorum. Kasanın üst tarafında 2x140mm fan yeri var. Bu kasaya uygun önerebileceğiniz sıvı soğutucu nedir? Şu an için 3000 TL civarı bütçem var.

Cougar turret V2 kasa kullanıyorum (kasanın özelliklerine buradan bakabilirsiniz) işlemci boşta 40-50 derece arasınca çalışıyor, oyunlarda kışın 70 derece civarı oluyor ama yazın kasanın yan kapağını çıkarmazsam 80 derecelere ulaşıyor. Bu sebeple bir sıvı soğutucu almak istiyorum. Kasanın üst tarafında 2x140mm fan yeri var. Bu kasaya uygun önerebileceğiniz sıvı soğutucu nedir? Şu an için 3000 TL civarı bütçem var.

Sıvı sogutmadan iyi.

Sıvı sogutmadan iyi.

Overpriced.

Kasanın özelliklerine bakmadım ama radyatorle beraber sığmayabilir 280mm soğutma. Ön taraf destekliyor mu ona bakmak lazım. Eğer desteklemiyorsa 240mm tercih edebilirsin.

240mm sıvı sogutmadan daha iyi perfomans verir
Vermez, Arctic lf ii 240mm herhangi bir hava soğutucudan daha performanslı olacaktır.

Hava soğutucuların kullanılma sebebi performansları değil, daha güvenilir olmaları ki bu da günden güne AIOlar geliştikçe değişmekte.

Ben 7600x için AK620 hava soğutucu kullanıyorum, 3700X için sıvı soğutmaya gerek yok açıkcası, düzgün bir hava soğutucuyu çok daha ucuza alıp uzun yıllar kullanabilirsiniz.

Yok illa sıvı soğutucu alacaksanız Arctic lf ii 280mm 3700x’e fazla bile gelecektir. Unutulmaması gereken bir nokta var, aynı modelin 420mm versiyonu 200W yük altındaki işlemci için yalnızca 4 derece kadar farkettiriyor, bu yüzden en büyük her zaman en iyi anlamına gelmeyecektir.

Vermez, Arctic lf II 240mm herhangi bir hava soğutucudan daha performanslı olacaktır.

Hava soğutucuların kullanılma sebebi performansları değil, daha güvenilir olmaları ki bu da günden güne AiO'lar geliştikçe değişmekte.

Ben 7600X için AK620 hava soğutucu kullanıyorum, 3700X için sıvı soğutmaya gerek yok açıkçası, düzgün bir hava soğutucuyu çok daha ucuza alıp uzun yıllar kullanabilirsiniz.

Yok illa sıvı soğutucu alacaksanız Arctic lf II 280mm 3700X'e fazla bile gelecektir. Unutulmaması gereken bir nokta var, aynı modelin 420mm versiyonu 200W yük altındaki işlemci için yalnızca 4 derece kadar fark ettiriyor, bu yüzden en büyük her zaman en iyi anlamına gelmeyecektir.

hocam AK620 ile kaç derece oluyor yükte ve boşta, oyunlarda?

Vermez, Arctic lf ii 240mm herhangi bir hava soğutucudan daha performanslı olacaktır.

Hava soğutucuların kullanılma sebebi performansları değil, daha güvenilir olmaları ki bu da günden güne AIOlar geliştikçe değişmekte.

Ben 7600x için AK620 hava soğutucu kullanıyorum, 3700X için sıvı soğutmaya gerek yok açıkcası, düzgün bir hava soğutucuyu çok daha ucuza alıp uzun yıllar kullanabilirsiniz.

Yok illa sıvı soğutucu alacaksanız Arctic lf ii 280mm 3700x’e fazla bile gelecektir. Unutulmaması gereken bir nokta var, aynı modelin 420mm versiyonu 200W yük altındaki işlemci için yalnızca 4 derece kadar farkettiriyor, bu yüzden en büyük her zaman en iyi anlamına gelmeyecektir.
Yazın gerçekten kasanın kapağını çıkarmadan sıcaklığı düşüremiyorum ama bu seferde kasanın içi toz doluyor. Üst tarafta yerim var diye 2x140 demiştim ama sığıp sığmayacağı konusunda da emin değilim.

Geri
Yukarı