R7 3700X oyun içi 82 derece normal mi?

Dogukan Bulut

Decapat
Merhaba, ben R7 3700X işlemci kullanıyorum. Stok fan ile oyun oynarken genelde sıcaklıgı 65-75 derce arası oluyor ve bazenleri 82'ye çıkıp düşüyor sanırım CPB'den dolayı. Boşta derece 50 oluyor ve oyun indirirken 60 oluyor. Bu yazdıklarım normal mi? Yapabilecegim bir şey var mı? Teşekkürler.

Ben oyun oynarken Afterburner açıyorum, o biraz soğuk tutuyor. Oyun içi 82 derece normal. Bende aynı dereceleri görüyorum. Oyundan sonra Afterburner ile fanları son hız döndür azcık soğusun.

Normal diyebiliriz. İstersen CPB'yi kapat. Oyunu ekran kartı oynatır, işlemcinin ekran kartını besleyebilmesi kâfi. Daha önceki konularda CPB kapatanlar FPS düşüşü olmadı yazıyordu.
Ben cpb nasıl kapanır bilmiyorum yanlış bişey yapmak istemiyorum. Anakart msi x570 gaming plus.
Ben oyun oynarken Afterburner açıyorum, o biraz soğuk tutuyor. Oyun içi 82 derece normal. Bende aynı dereceleri görüyorum. Oyundan sonra Afterburner ile fanları son hız döndür azcık soğusun.
Acaba fanlar yavaş dönüyor olabilir mi? nasıl bakabilirim?
Acaba bu sıcaklık ömrünü kısaltır mı?

Ben cpb nasıl kapanır bilmiyorum yanlış bişey yapmak istemiyorum. Anakart msi x570 gaming plus.

Acaba fanlar yavaş dönüyor olabilir mi? nasıl bakabilirim?
Acaba bu sıcaklık ömrünü kısaltır mı?
1-82 derece stabil ise pek dert etme.
2- Oyunu ekran kartı oynatsın diye bir şey yok.
3- Undervolt için konu yapmıştım biraz geride ama profilimden bulabilirsin.
4-Uğraşamam diyorsan CBP'yi kapat ama uzak çizim mesafesi yüksek yada sanbox gibi işlemci isteyen oyunlarda belli oranlarda performans kaybı kesinlikle olur. Bu performans kaybı yüksek FPS'ler alıyorsan ve seni etkilemez ise sorun yok. Ama performans kaybı istemiyorsan (3) 'e bir bak.
4-Uğraşamam diyorsan CBP'yi kapat ama uzak çizim mesafesi yüksek yada sanbox gibi işlemci isteyen oyunlarda belli oranlarda performans kaybı kesinlikle olur. Bu performans kaybı yüksek FPS'ler alıyorsan ve seni etkilemez ise sorun yok. Ama performans kaybı istemiyorsan (3) 'e bir bak.
Konuyu yazamıyorum kusura bakma biraz uzun ama istersen kopyal- yapıştır yapabilirim.

Konuyu yazamıyorum kusura bakma biraz uzun ama istersen kopyal- yapıştır yapabilirim.
Sorunu çözdüm teşekkürler yardımın için.

Yeni konular

Geri
Yukarı