R7 3700X RTX 2070S sistem toplama

Ekipmanlara bence daha iyi bir alternatif yok fiyatı artırmaya gerek yok. RAM konusunda zaten direk 3600 MHz olarak çalışmayacak pek takılmaya gerek yok.

Onlar yerine anakart daha beyaz yapılabilir:

Hocam monitörlerden hangisi 2k kafam karıştı biraz :D

Ve ram in 3600mhz çalışmamasının nedeni nedir?
Benim attığımı alabilirsin.

Merhaba dostlarım, ben senelerdir biriktirdiğim parayla PC almaya karar verdim. Bütçem 14bin lira civarı forumda aldığım cevaplar sayesinde böyle geneli beyaz bir sistem topladım eksikleri veya uyumsuz parçalar ya da herhangi bir parçada öneriye açığım dostlarım. Ve sisteme bir de PSU ve Kulaklık Standı alacağım önerecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Kasa: Cooler Master MasterBox TD500 MCB-D500D-WGNN-S01 ARGB Fanlı ATX Oyuncu Kasası Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Anakart (tam kararlaştırmadım): MSI B450 Tomahawk Max AM4 DDR4 ATX Anakart Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

İşlemci: AMD Ryzen 7 3700X Sekiz Çekirdek 3.60 GHz İşlemci Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Ekran Kartı: Galax RTX2070 Super EX Gamer (1-Click OC) 8GB 256Bit GDDR6 RTX 2070 Super Ekran Kartı (GLX-27ISL6MDW7GM) - Ekran Kartı - Bilgisayar Bileşenleri | Teknobiyotik

RAM: CORSAIR CMW16GX4M2D3600C18W-DDR4, 3600MHz 16GB 2x288 DIMM, Unbuffered, 18-22-22-42, Vengeance RGB PRO White Heat spreader, RGB LED, 1.35V, XMP 2.0 Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

SSD: Samsung 1 TB 860 QVO MZ-76Q1T0BW 2.5" SATA 3.0 SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

PSU: (Daha Belirlemedim)
Ekipmanlar:
Monitör: MSI Optix MAG272C 27" 1ms Full HD Freesync Curved Oyuncu Monitörü Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Klavye: RAZER BLACKWIDOW X CHROMA MERCURY EDITION KLAVYE fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Mouse: Razer Deathadder 6400 Dpı Kablolu Oyun Fare - n11.com

Kulaklık: Razer Kraken Pro V2 Beyaz Mikrofonlu Kulak Üstü Kulaklık Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Ram olarak Kingston öneririm ram çipleri kaliteli. Daha iyi overclock oluyor. *

Ömrü düşmez diyenler nasıl düşmez acaba? 1080P'de 144 FPS veren kart 2K'da 75 FPS verebiliyor. Bana kalırsa 2K kartı RTX 2080S ve RTX 2080 Ti. 2K alırsa kısa vadeli 1080P alırsa uzun vadeli kullanır.
Mouse çok düşük bir model, klavye ve kulaklık stoğu yok zaten.

Önceki konuda olan önerimin son hali:
(Beyaz)

.
Anakartı bununla değiştirebilir beyazı seviyor :D.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilmeden yorum yapmak buna denir. Ekran kartının ömrünü mönitör değil, üzerinde yapılan overclock belirler. Sen hiç mönitör yüzünden bozulan ekran kartı duydun mu?

Bilmeden yorum yapmak buna denir. Ekran kartının ömrünü monitör değil, üzerinde yapılan overclock belirler. Sen hiç monitör yüzünden bozulan ekran kartı duydun mu?

Ben öyle bir algı oluşturmadım açıkçası. Oyunların en alt ve akıcı FPS değeri 60 FPS RX 5700 XT ise 2K 60 FPS çoğu oyunu oynatıyor Ultra'da ama zamanla oynatmaz bu da kartın ömrüdür bana göre.

Yeni konular

Geri
Yukarı