R7 3700X - RTX 2080S sistem için PSU önerisi

Bütçe
2500

Vito

Kilopat
Daha fazla  
RAM
16 GB 3600 MHZ Corsair RGB
İşlemci
Ryzen 7 3700X
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

2 videoda olduğu gibi oyun oynarken fanlar bir anda hızlanıyor. Çoğu şeyi denedim ve çözüm bulamadım. PSU değiştirmemi önerdiler ve bu sistem için PSU arıyorum. Bütçem maksimum 2500.

R7 3700X.
RTX 2080s.
Corsair H100X sıvı soğutma.
Corsair 3600MHz 16b RAM.
2 TB hard disk.
ASUS TUF X570 Plus Wi-Fi

2 videoda olduğu gibi oyun oynarken fanlar bir anda hızlanıyor. Çoğu şeyi denedim ve çözüm bulamadım. PSU değiştirmemi önerdiler ve bu sistem için PSU arıyorum. Bütçem maksimum 2500.

R7 3700X.
RTX 2080s.
Corsair H100X sıvı soğutma.
Corsair 3600MHz 16b RAM.
2 TB hard disk.
ASUS TUF X570 Plus Wi-Fi
Oyun oynarken görüntü gidip mi fanlar hızlanıyor? Tam olarak hangi çözümleri denediniz?

Evet görüntü gidip fanlar hızlanıyor.Bios update , RAM yerlerini değiştirme , Format , DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırıp tekrar yüklemeyi denedim ve çözemedim.
Bu problem anakart, işlemci veya PSU kaynaklı oluyor genelde. Size PSU önerebilirim, fakat öncesinde size tavsiyem bir bilgisayarcıya veya varsa arkadaşınıza gidip parçaları tek tek test etmeniz olacaktır. Çünkü yeni PSU aldığınızda bile sorun devam edebilir.
Şuan kullandığınız PSU nedir?

850W:

Bu problem anakart, işlemci veya PSU kaynaklı oluyor genelde. Size PSU önerebilirim, fakat öncesinde size tavsiyem bir bilgisayarcıya veya varsa arkadaşınıza gidip parçaları tek tek test etmeniz olacaktır. Çünkü PSU aldığınızda sorun devam edebilir.

750W'da yeter sizin sisteme:

Bu problem anakart, işlemci veya PSU kaynaklı oluyor genelde. Size PSU önerebilirim, fakat öncesinde size tavsiyem bir bilgisayarcıya veya varsa arkadaşınıza gidip parçaları tek tek test etmeniz olacaktır. Çünkü yeni PSU aldığınızda bile sorun devam edebilir.

850W:

750W'da yeter sizin sisteme:
Zalman GigaMax 750w kullanıyorum.

İşlemci macunu bu tarz bir problem yapabilir mi?

İşlemci macunundan değil de yanlış montajdan ötürü aşırısı ısınırsa sistem kapanır, fakat sizin dediğiniz olayın olacağını sanmıyorum.

Evet, sahip olduğunuz güç kaynağı iyi bir model değil. Kronik bir problemi var mı bilmiyorum. Dediğim gibi bir parça değiştirmeden önce sorunu tam belirlemek lazım. Yoksa boşuna para harcamış olacaksınız.

İşlemci macunundan değil de yanlış montajdan ötürü aşırısı ısınırsa sistem kapanır, fakat sizin dediğiniz olayın olacağını sanmıyorum.

Evet, sahip olduğunuz güç kaynağı iyi bir model değil. Kronik bir problemi var mı bilmiyorum. Dediğim gibi bir parça değiştirmeden önce sorunu tam belirlemek lazım. Yoksa boşuna para harcamış olacaksınız.
Sorunun kaynağını bulmam için ne yapmam gerekiyor?2 3 adet bilgisayarcıya gittim ve 750w üstü PSU'larının olmadığını söylediler.

Onu yapabileceğim bir bilgisayarcı yok şu an.14 Gün iade hakkı olduğu için PSU alıp deneyebilirim.
Öyle yaparım diyorsanız tabi ki deneyin. Şimdilik isterseniz OCCT ile bilgisayarı test de edebilirsiniz. Sırayla işlemci-bellekler-ekran kartı ve tüm sistemi 15dk-30dk aralıklarla test ederseniz sorunun kaynağını bulmaya yardımcı olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı