R7 3700X RX 6700 Oyunlarda düşük GPU ve CPU kullanımı

WahpiTrex

Hectopat
Valorant, Insurgency, GTA fark etmiyor. FPS belirli bir miktarı geçmiyor, maksimum ayarlarda GPU bazen %90 bazen %70 oluyor, CPU ise her oyunda maksimum %4 oluyor. Eğer oyundaki grafikleri düşürürsem GPU kullanımı %50'ye, %40'a düşüyor. Valorant gibi düşük grafikli oyunlarda en yüksek ayarlarda bile %40'ı geçmiyor. V-Sync vesaire her şey kapalı, driverlar güncel, bulabildiğim her çözümü denedim, en son buraya yazma kararı aldım. Stres testlerinde normal şekilde %100 oluyor, sıcaklık 70 dereceyi geçmiyor.

İşlemci: Ryzen 7 3700X.
Anakart: B450a Pro Max.
Ekran kartı: RX 6700.
RAM: 16 GB.

Valorant, Insurgency, GTA fark etmiyor. FPS belirli bir miktarı geçmiyor, maksimum ayarlarda GPU bazen %90 bazen %70 oluyor, CPU ise her oyunda maksimum %4 oluyor. Eğer oyundaki grafikleri düşürürsem GPU kullanımı %50'ye, %40'a düşüyor. Valorant gibi düşük grafikli oyunlarda en yüksek ayarlarda bile %40'ı geçmiyor. V-Sync vesaire her şey kapalı, driverlar güncel, bulabildiğim her çözümü denedim, en son buraya yazma kararı aldım. Stres testlerinde normal şekilde %100 oluyor, sıcaklık 70 dereceyi geçmiyor.

İşlemci: Ryzen 7 3700X.
Anakart: B450a Pro Max.
Ekran kartı: RX 6700.
RAM: 16 GB.
Hocam bu bir hata falan değil. Valorant gibi bir oyun ekran kartı olmadan bile çalışabilecek bir oyun 😄 Her oyunun kullanım şekli değişir bu herhangi bir hata falan değil çok normal değerler bunlar.

Hocam bu bir hata falan değil. Valorant gibi bir oyun ekran kartı olmadan bile çalışabilecek bir oyun 😄 her oyunun kullanım şekli değişir bu herhangi bir hata falan değil çok normal değerler bunlar.

Haklısınız bunun farkındayım ancak atıyorum LoL'ü CS:GO'yu 100 FPS'de oynuyorum. Üstüne üstlük FPS droplar vesaire olumsuzluklar da cabası.

Screenshot_3.png

Hocam CPU %4 olursa oyunu oynayamazsınız bence.

Insurgency'deki sistem istatistikleri bunlar.

Dosya Ekleri

• Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    364,1 KB · Görüntüleme: 9
Son düzenleme:
Haklısınız bunun farkındayım ancak atıyorum LoL'ü CS:GO'yu 100 FPS'de oynuyorum. Üstüne üstlük FPS droplar vesaire olumsuzluklar da cabası.

Eki Görüntüle 1661809

Insurgency'deki sistem istatistikleri bunlar.
Hmm %2 de çalışması çok ilginç. Ben o kısmı atlamışım görmedim orayı.

Yeni konular

Geri
Yukarı