R7 3700X sistem sürekli donuyor ve reset atıyor

gonzai

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Sistem:
İşlemci = Ryzen 7 3700X.
RAM = 16 GB RAM.
Anakart = Gigabyte A320M-S2H.
Ekran k. = ASUS GTX 1080.

Bu güne kadar böyle bir sorun yoktu. Bu gün sistem sürekli donarak restart atıyor. Sebebi ne olabilir ne bunların kaydedildiği bir log var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem:
İşlemci = Ryzen 7 3700X.
RAM = 16 GB RAM.
Anakart = Gigabyte A320M-S2H.
Ekran k. = ASUS GTX 1080.

Bu güne kadar böyle bir sorun yoktu. Bu gün sistem sürekli donarak restart atıyor. Sebebi ne olabilir ne bunların kaydedildiği bir log var mıdır?

O anakart ile R7 3700X'mi?
PSU modeli nedir ve o anakart o işlemciye gereksiz sebebi o olabilir.

O anakart ile en yükse R5 2600 kullanılıyor. R5 3600'de olur fakat o işlemci o anakartta nasıl çalışıyor bilemedim yani. PSU markası nedir?
Bu arada 750W mış. Cooler Master GX 750W 80+

O anakart ile en yükse R5 2600 kullanılıyor. R5 3600'de olur fakat o işlemci o anakartta nasıl çalışıyor bilemedim yani. PSU markası nedir?

Tabii anakart işlemciye göre çok düşük kalmış. En kısa zamanda değiştirilmesini öneriyorum. Ama sorun ondan kaynaklı değil. Rica etsem biraz açabilir misiniz? Hiç ekran geliyor mu? Geliyorsa ne oluyor? Winodws'a girdikten sonra mı reset atıyor?

Sistemi kurduğumdan bu yana hiçbir sorun yoktu. Ancak bu benim 2. bilgisayarımdı. Çok fazla kullanmıyordum. Sadece rander almak için falan kullanıyordum. Main Pc i7 7700K idi. Bir kaç gün önce main pc mi amd yapmaya karar verdim ekran kartımı (GTX 1080) ve m2 ssd mi bu sisteme geçirip formatlayarak temiz bir kurulum yaptım. Bir kaç gün sorunsuz çalıştıktan sonra bazen bir anda windows açıldıktan sonra bazen steam den bir oyuna girdiğimde sistem kapanarak yeniden açılmaya başladı. Bazen windows açılır açılmaz 1 2 sefer daha restart atarak sistem yeniden başlıyordu. Bunun üzerine temiz bir format daha atarak windows güncellemelerini kapattım. Ancak yine steam den bir oyuna girdiğimde sistem kapandı. Şu an tekrar steam den bir oyuna girdim ama bu sefer kapanmadı. Yani durum detaylı bir şekilde böyle gelişiyor.

Beyler çok özür diliyorum anakart modelini yanlış yazmışım. İlk mesajı düzenlemeyi bulamadım ama anakart modelim

GIGABYTE B450M S2H

Beyler çok özür diliyorum anakart modelini yanlış yazmışım. İlk mesajı düzenlemeyi bulamadım ama anakart modelim

Gigabyte B450M S2H

Memtest yapın. Bu arada o anakart da o işlemci için yetersiz. Ama dediğim gibi sorun büyük ihtimalle ondan değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı