Çözüldü R7 3700X sistemde ekran siyah oldu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

abdulsamettrk

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Her günkü gibi bilgisayarın başına geçtim. Açtım ve kısa bir süre sonra hiçbir şey yapmadığım halde ekran siyah oldu ve VGA ışığı yandı. Fanlar hızlı ve sabit.
BİOS pilini, grafik işlemcisini, RAM'leri, merkezi işlemciyi çıkarıp taktım. Hazır çıkarmışken, işlemcinin termal macununu yeniledim.
Birkaç ay önce BİOS'u uygulamadaki en yeni sürüme güncellemiştim. Ve Windows 11'e yükseltmiştim. Her hafta güncelleme alıyordum. Ne adımlar izleyebilirim başka bilemiyorum çünkü aynı sorunun farklı çeşitleri var.

Sistemim: 2060 Super Gaming X, R7 3700X, B550 TOMAHAWK, RM650, Vengeance LPX 2x8GB,

Bu durum benim de başıma geldi, ekran kartı sizlere ömür.
Dediğim gibi farklı çeşitleri var. Hemen kötü düşünmeyelim çözülenler var. Acaba dediğin gibi bir durum var ise garanti kapsamına girer mi bilemiyorum. Ama çözüleceğini ümit ediyorum çünkü sadece 1 yıl kullandım ve hiç zorlamadan böyle bir şey oldu. Bu arada sistemin neydi yazar mısın?

Merhaba. Her günkü gibi bilgisayarın başına geçtim. Açtım ve kısa bir süre sonra hiçbir şey yapmadığım halde ekran siyah oldu ve VGA ışığı yandı. Fanlar hızlı ve sabit.
BİOS pilini, grafik işlemcisini, RAM'leri, merkezi işlemciyi çıkarıp taktım. Hazır çıkarmışken, işlemcinin termal macununu yeniledim.
Birkaç ay önce BİOS'u uygulamadaki en yeni sürüme güncellemiştim. Ve Windows 11'e yükseltmiştim. Her hafta güncelleme alıyordum. Ne adımlar izleyebilirim başka bilemiyorum çünkü aynı sorunun farklı çeşitleri var.

Sistemim: 2060 Super Gaming X, R7 3700X, B550 TOMAHAWK, RM650, Vengeance LPX 2x8GB,
başka bir ekran kartıyla sistemi çalıştırma şansınız varmı?

Geri
Yukarı