R7 3700X ve RTX 3070 sistemde oyunlarda takılmalar oluyor

eternity_day

Hectopat
Daha fazla  
Sistemimde bütün oyunlarda takılma ve bazen donma oluyor. Sebebi neler olabilir? Bilgisayarın en çok ekran kartından şüphe duymaktayım.
Sistem: Ryzen 7 3700X - ASUS ROG STRIX 8 GB OC RTX 3070 LHR - MSI X570A-PRO Anakart - Corsair 16 GB 3600MHz Bellek - Corsair Performance RM 750 Güç Kaynağı - Windows 10

Son düzenleyen: Moderatör:
Öyle bir sistemde performansla alakalı bir durum yok. Windows'u ve tüm sürücüleri güncelleyin. Sorun muhtemelen çözülür. Bir de sistem yeni toplandıysa parçalarda tam oturmayanlar olabilir. Sistem ısınıyor olabilir. Kontrol edin mutlaka.

Yüzde bir ihtimal olabilir diye yazıyorum,epicgames launcher bu aralar kapatsam da arka plan işlemlerde çalışıyor ve yüzde doksanın üzerine cpu kullanıyor.Sorunsuz oynadığım oyunlarda takılmalar ve donmalar olunca farkettim.Her gün bir oyun vermeye başladığından beri var bu durum.Arka plan işlemini ayrıca sonlandırmam gerekiyor.

Teşekkürler herkese sanırım ekran kartında dengesizlik var arada takılıyor; Windows'da da farkettim şimdi sağ tıklayınca beyaz oldu yanıp sönerek ve başlat falan yok olup geldi. Format attım düzeldi ama takılma herhalde düzelmez.

Geri
Yukarı