R7 3800X için 750 TL Sıvı Soğutma tavsiyesi

Makaleler
1
Selam dostlar para biriktirdim ve sıvı soğutma alacağım. Önerileriniz neler?
Bütçe: 750 Max
Sistem:
X570-A PRO.
16 GB 3200MHz.
RTX 2070 ASUS STRIX.
R7 3800X.
Kasa: TUF GT501.
750W PSU.

750 liraya güzel sıvı soğutma yok.

Cooler Master ML240L hem eski hem de fanları aşırı sesli çalışıyor.

32 lira daha bulabilirseniz bu soğutucuyu öneririm.

750 liraya güzel sıvı soğutma yok.

Cooler Master ML240 hem eski hem de fanları aşırı sesli çalışıyor.

32 lira daha bulabilirseniz bu soğutucuyu öneririm.

32 TL'de sorun yok ama kaliteli bir şey sun istiyorum. Hava soğutması ile arasında nasıl bir fark olur? Hava sogutması önerir misiniz?

Hocam 750'ye şu anki kurlarla üst seviye işlemci hakkı olan bir sıvı soğutma zor gibi bence bir 150-200 daha biriktirip ömürlük kallavi bir soğutucu almanızda fayda var. Benim şahsi görüşüm 240mm NZXT, Corsair falan iyi olur diye düşünüyorum. Bu bütçenize uygun f/p ürünü hocam.

Sıvı soğutma olarak Silverstone PF240 tercih edilebilir. Hava soğutma düşünüyorsanız da Corsair A500 öneririm.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

32 TL'de sorun yok ama kaliteli bir şey sun istiyorum. Hava soğutması ile arasında nasıl bir fark olur? Hava sogutması önerir misiniz?
Aralarındaki fark, hemen her sıvı soğutmayı neredeyse her kasaya sığdırırsınız. Ama her hava soğutucuyu her kasaya sığdıramazsınız. Sizin kasanızda öyle bir dert olmaz. Bayağı kallavi bir kasanız var.
Ayrıca bir sıvı soğutmanın belli bir ömrü ve arıza verebileceği birçok parçası varken hava soğutmalar ömürlüktür.

Önerdiğim sıvı soğutma Noctua NH-D15 ile denk soğutma ve sessizliğe sahip.

Hava soğutma isterseniz hem uygun fiyatı hem de üstün soğutma performansıyla çok iyi bir seçenek olan FSP Windale 6 öneririm.
Noctua NH-D15S bulabilirseniz o da olur.
Screenshot_2020-06-13-19-04-02-682_com.android.chrome.jpg

Sıvı soğutma olarak Silverstone PF240 tercih edilebilir. Hava soğutma düşünüyorsanız da Corsair A500 öneririm.
O soğutucuyu yabancı teknoloji kanallarının neredeyse hiçbiri önermiyor. Çünkü vadettiği performansı vermiyor. Ayrıca fiyatı da performansına göre çok yüksek.
Technopat forumunun milli soğutması :D.
.
Ryzen 3800X için bir tık güçsüz kalabilir.

Herkese teşekkürler kararımı büyük ihtimal hava soğutmadan yana vereceğim.

Aralarındaki fark, hemen her sıvı soğutmayı neredeyse her kasaya sığdırırsınız. Ama her hava soğutucuyu her kasaya sığdıramazsınız. Sizin kasanızda öyle bir dert olmaz. Bayağı kallavi bir kasanız var.
Ayrıca bir sıvı soğutmanın belli bir ömrü ve arıza verebileceği birçok parçası varken hava soğutmalar ömürlüktür.

Önerdiğim sıvı soğutma Noctua NH-D15 ile denk soğutma ve sessizliğe sahip.

Hava soğutma isterseniz hem uygun fiyatı hem de üstün soğutma performansıyla çok iyi bir seçenek olan FSP Windale 6 öneririm.
Noctua NH-D15S bulabilirseniz o da olur.
Eki Görüntüle 591063

O soğutucuyu yabancı teknoloji kanallarının neredeyse hiçbiri önermiyor. Çünkü vadettiği performansı vermiyor. Ayrıca fiyatı da performansına göre çok yüksek.

Ryzen 3800X için bir tık güçsüz kalabilir.

Bu arada kasa indirime girmişti 800 TL falandı öyle aldım bir kasaya 1200 TL civarı vermem :)

Bu arada kasa indirime girmişti 800 TL falandı öyle aldım bir kasaya 1200 TL civarı vermem :)
Çok iyi fiyata almışsınız. 🙂

Gerçi benim için kasaya 800₺'de çok. Sonuçta parçaları bir arada tutup içeriye hava alacak. Zevk meselesi.

Şuanda içeriye hava alabilen Powerboost kasalar 500₺'den başlıyor. 😂

Geri
Yukarı