R7 3800X RX 5700 XT sistem toplama

Twin_Turbo

Centipat
Daha fazla  
Selam, hayırlı günler. Ben çok güçlü oyuncu bilgisayarı topluyorum. Bütün bilgisayarcılarda topladım karşılaştırma yaptım fiyat olarak Vatan Computer'dan pek farkı yok. Neyse benim söylemek istediğim başka bir şey var. Sapphire RX 5700 XT Nitro+ ekran kartı var. PSU olarak Cooler Master yeterli fakat 80+ Bronze sertifikalı 750 Watt yeter li mi yoksa 80+ Gold sertifakalı mı satın alayım, 650 Watt yeter mi? PSU'ya çok para vermek istemiyorum. Bazı paraçaların fiyatlarını düşürmek istiyorum. Bizim burada sürekli elektrik kesintisi olduğu için PC'ye zarar gelmemesi için 49 TL'ye akım korumalı priz çoklayacı satın almam gerekiyor. Sabit disk istemiyorum onun yerine SATA 3.0 SSD yeter. M.2 SSD bana fazlasıyla yeter. Sürekli Online oyunlar oynuyorum. Anakart çok pahalı oldu fakat bunu bilerek seçtim çünkü pahalı anakartların kapasitörleri çok kaliteli olduğu için daha uzun ömürlü oluyor. Ben normalde Gigabyte auros Ultra serisi istiyorum oda stokta yok :( . Bu işlemci için illa sıvı soğutma almam şart mı ben O.C yapmayacağım.

Dosya Ekleri

• 0.PNG
    0.PNG
    68,3 KB · Görüntüleme: 49
  • 1.PNG
    1.PNG
    70,6 KB · Görüntüleme: 51
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    69,3 KB · Görüntüleme: 55
Son düzenleyen: Moderatör:
Selam, hayırlı günler. Ben çok güçlü oyuncu bilgisayarı topluyorum. Bütün bilgisayarcılarda topladım karşılaştırma yaptım fiyat olarak Vatan Computer'dan pek farkı yok. Neyse benim söylemek istediğim başka bir şey var. Sapphire RX 5700 XT Nitro+ ekran kartı var. PSU olarak Cooler Master yeterli fakat 80+ Bronze sertifikalı 750 Watt yeter li mi yoksa 80+ Gold sertifakalı mı satın alayım, 650 Watt yeter mi? PSU'ya çok para vermek istemiyorum. Bazı paraçaların fiyatlarını düşürmek istiyorum. Bizim burada sürekli elektrik kesintisi olduğu için PC'ye zarar gelmemesi için 49 TL'ye akım korumalı priz çoklayacı satın almam gerekiyor. Sabit disk istemiyorum onun yerine SATA 3.0 SSD yeter. M.2 SSD bana fazlasıyla yeter. Sürekli Online oyunlar oynuyorum. Anakart çok pahalı oldu fakat bunu bilerek seçtim çünkü pahalı anakartların kapasitörleri çok kaliteli olduğu için daha uzun ömürlü oluyor. Ben normalde Gigabyte auros Ultra serisi istiyorum oda stokta yok :( . Bu işlemci için illa sıvı soğutma almam şart mı ben O.C yapmayacağım.
Böyle bir PC topluyorsun madem, soğutucuyu 240MM yap ve Corsair al.

Farklı sitelerden alabilir misiniz? Parça parça ya da 50 TL-100 TL'ler birleşerek.
AMD Ryzen 7 3700X 2279TL
Gigabyte X570 Aorus Elite 1692TL
GSKILL Trident Z Neo 2x8 3600MHz 849TL
Adata XPG SX8200 Pro 1TB 971TL
Gigabyte RTX 2080 Super Windforce 5661TL
Cooler Master H500 750W 80+ 1323TL
NZXT Kraken X62 280MM 949TL

Toplam: 13.624TL yapıyor, monitör dahil istiyorsan sistem de biraz değişiklik yapılabilir, sistem gayet kaliteli parçalardan oluşuyor. Monitör olarak Asus Tuf VG32VQ 144Hz 1ms 2K monitörü öneririm.
Hocam sizlerinkini alıntıladım.

İşlemci ve ekran kartı güzel. Psu olarak 750 wattlığı tercih etmen daha iyi olur. Birde akım korumalı prizden ziyade iyi bir ups kullanırsan bilgisayarının sağlığı açısından daha iyi olur. Yoksa o sık elektrik kesilmeleri sıkıntı yaratır.

Güç kaynağını 750W bronze seçebilirsiniz Anakart gerçekten gereksiz pahalı kapasitör desen benim 15 yıllık anakartım vardı geçen çalışıp çalışmadığını kontrol ettim hayla çalışıyor ve zamanının dandik anakartlarından kendisi. Sıvı soğutmaya da ihtiyacın yok O.C yapmayacaksan , işlemci 3800x yerine 3700x almanız mantıklı olur çünki gereksiz bir işlemci 3700x le aralarında çok az fark var ve pahalı. Birde yaptığınız en büyük hata Vatan dan almak o bütçeyle RTX2080 kullanırsınız. 3600MHz RAM de çok abartılı 3200MHz RAM almanız mantıklı çünki Sunucu PC si toplamıyorsunuz yayın yapacağınızdan da bahsetmemişsiniz. Dediklerimi yaparsanız daha parçaları dengeli ve aradaki fiyata değecek bir performans alırsınız (bunlar daha fazla FPS vermeyecek birkaç FPS daha az alıp paranız cebinizde kalacak) , veya daha uygun bir siteden RTX2080 li PC toplayın örnek: İncehesap , Sinerji.

3700x işlemci sizin için daha iyi olucaktır benim görüşümce çünkü 3800x tamamen para tuzağı olarak çıkmıs bir işlemcidir. Aralarında 1-2FPS fark etmesine rağmen kısaca performans olarak fark olmamasına rağmen 3700x 65tdp 3800x 105tdp ile çalısıyor. Yani 3700x teknik açıdan daha soğuk çalısarak daha performanslı olarak önümüze çıkıyor...

İşlemcinin R7 3700X veya R5 3600 olması yeterli bence o işlemci oyun bilgisayarına fazla. Oraya aktardığın bütçeyi monitörü büyütmeye aktarmak daha cazip. M2 Ssd alıp ayrıca bir 2.5" Ssd almak çok mantıksız. Adata XPG SX8200 Pro 512GB M2 alıp yanına da 3.5" 1 veya 2TB Harddisk almanız yerinde olur. Ram konusunda da 3600 Mhz yerine 3200 Cl16 tercih edilebilir.Akım korumalı prize de gerek yok bence😄

tamam beyler eyvallah iyikide size danıştım ne kadar çok hata yapmışım hemen diğer sitelerede bakıyorum. herkesin yorumlarını okudum. birde Vatan Computer'da %18 indirim ile alacağım. indirim olmadan bilgisayar alacağımımı düşündünüz :) ekran kartı Nvidia istemiyorum o çok pahalı olur. yani Sapphire RX 5700 XT Nitro+ bana yeter. ben WİFİ'li anakart istiyorum çok iyi çekim güçleri ve sıkıntısız. Vatan %18 indirim yaptığı zaman sinerji ile aynı fiyata düşüyor. eğer Sinerji indirimle daha fazla düşerse o zaman Sinerjiden alabilirim. yazdıklarınızda çok haklısınız hatalar var düzeltilir. AMD bir açıklama yapmıştı Ryzen 3000 serisinde bilgisayarınız daha hızlı çalışması için daha verimli performans için en 3600 Mhz RAM olması gerekiyormuş bunun içinde resim paylaşmıştı. ekliyorum hemen. CL16 RAM 3600 MHZ en uygunu bence bu yüzden seçtim araştırdım. Sapphire RX 5700 XT çok güçlü bir ekran kartı RTX 2070 Super ile kapışıyor geçiyor mu geçmiyor mu bilemem önemli değil benim için ve fiyatına göre çok iyi performans veriyor ben buna bakarım. Bilgisayar toplama uzmanları bana yardım etsin daha fazla bilgiler verin beyler.

Dosya Ekleri

• Ryzen-3000-DDR4.jpg
    Ryzen-3000-DDR4.jpg
    289,1 KB · Görüntüleme: 51
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı