R7 3800X ve B450M S2H uyumlu mudur?

SAGKOLIK

Decapat
Daha fazla  
Anakart
Gigabyte B450m S2H
Başlıkta da belirttim. İkinci el bir R7 3800X buldum ucuza. B450 anakart da aldım yakın zamanda. Bir sıkıntı çıkar mı? OC falan yapmayacağım.

Uyumlu, kullanabilirsin. Eğer anakartın default olarak F40 sürüm BIOS ile gelirse tak çalıştır olarak direkt kullanabilirsin.

B450M S2H V2 modelinde ise F1 sürüm BIOS ise direkt çalıştırabilirsin. İlk dediğim V2 olmayan B450M S2H içindi.

V2 mi aldın yoksa standart S2H mı?

B450M S2H V2 (rev. 1.0) Support | Motherboard - GIGABYTE Global

@BedelsizASKER @ReisenUdongeinInaba

B550'ye illaki gerek yok, PCI-e 4.0 dışında pek bir artısı olmaz. Kaliteli B450 evet daha iyi ancak OC yapmayacağı için zaten B450M S2H da yeterli olacaktır. Tabii kaç paraya falan aldığı da önemli belki o paraya daha iyileri alınabilirdi. Bunları da sormak lazım konu sahibine.

Aşırı yük altına sokacağını da pek düşünmüyorum işlemciyi, B450M S2H genelde oyuncuların tercih ettiği bir kart. Yük daha çok ekran kartında olacaktır.

Onu unuttum daha gelmedi ama sorarım
Uyumlu, kullanabilirsin. Eğer anakartın default olarak F40 sürüm BIOS ile gelirse tak çalıştır olarak direkt kullanabilirsin.

B450M S2H V2 modelinde ise F1 sürüm BIOS ise direkt çalıştırabilirsin. İlk dediğim V2 olmayan B450M S2H içindi.

V2 mi aldın yoksa standart S2H mı?

B450M S2H V2 (rev. 1.0) Support | Motherboard - GIGABYTE Global

yaani diğer arkadaşlar b550 demiş ancak anakartı aldım 2560a buldum 3800xide yakın çevremde olduğundan testlerini gerçekleştirme imkanım da var belli oranda

@SAGKOLIK

Güzel fiyat o işlemci için. Alınabilir, dediğim gibi OC yapmayacaksan idare edecektir. Sonrasında ama kaliteli bir B550'ye geçme durumu olursa iyi olur, sistemin ömrü uzar biraz daha.

@SAGKOLIK

Güzel fiyat o işlemci için. Alınabilir, dediğim gibi OC yapmayacaksan idare edecektir. Sonrasında ama kaliteli bir B550'ye geçme durumu olursa iyi olur, sistemin ömrü uzar biraz daha.
Bir de soğutma konusunda bir problem yaşar mıyım Powerboostun 550wlık bir kasas ı var 4 fanlı bir de 100 liralık stok soğutucu vari bir soğutucu var
@SAGKOLIK

Bir de edit falan da yapacağım 9 sıra yanmaz değil mi yaani soğutma içinde biraz bütçe ayırabilirim.

Son düzenleme:
Bir de soğutma konusunda bir problem yaşar mıyım Power Boost'un 550W'lık bir kasası var 4 fanlı bir de 100 liralık stok soğutucu vari bir soğutucu var.

Yaşayabilirsin, PSU da iyi sayılmaz. Hangi soğutucuyu kullanıyorsun?

Bir de edit falan da yapacağım 9 sıra yanmaz değil mi yaani soğutma içinde biraz bütçe ayırabilirim.

Anladım, T6 modelini alabilirsin bütçe yeterse veya Wraith Prism de var. İtopya'da 300 TL şu an.

Geri
Yukarı