R7 3800X ve RTX 2070 Super sistemde Valorant GPU kullanımı sorunu

Apocaylpse

Kilopat
Selamlar.

Valorant'ta Ultra, Low ayar fark etmeksizin hep CPU %26 GPU %27 kullanıyor. Darboğaz yok zaten bu CPU kullanımında imkansız. Sistemime göre düşük FPS alıyorum genellikle 200 ara ara 130'lara düşmekte. 360 Hz monitör aldım ama oyunu 130-200 FPS arasında oynamak aşırı canımı sıkmaya başladı hele sistemimmin minimum 300 FPS alması gerekirken. GPU tam güçte Valorant'a ayarlayamıyor muyum (GPU gücünün %99 Valorant'a kullanması gibi)?

Sistemim.
CPU: Ryzen 3800X.
GPU: RTX 2070 Super.
RAM: 16 GB 3200MHz.
Cooler: 360'lık sıvı soğutma.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar.

Valorant'ta Ultra, Low ayar fark etmeksizin hep CPU %26 GPU %27 kullanıyor. Darboğaz yok zaten bu CPU kullanımında imkansız. Sistemime göre düşük FPS alıyorum genellikle 200 ara ara 130'lara düşmekte. 360 Hz monitör aldım ama oyunu 130-200 FPS arasında oynamak aşırı canımı sıkmaya başladı hele sistemimmin minimum 300 FPS alması gerekirken. GPU tam güçte Valorant'a ayarlayamıyor muyum (GPU gücünün %99 Valorant'a kullanması gibi)?

Sistemim.
CPU: Ryzen 3800X.
GPU: RTX 2070 Super.
RAM: 16 GB 3200MHz.
Cooler: 360'lık sıvı soğutma.
Windows 11 Ryzen performansını düşürüyormuş, ondan olabilir mi? Değilse format atmayı deneyin, ben oynadığım zamanlarda 1600X ile ortalama 140 FPS'den 190 FPS'ye çıkmıştım bu şekilde.

Win 10 Performance Edition

Uzun zamandır bu Performance E. Kullanırım.
Çok nadir sorun yaşadığım olmuştur. ISO yu rufus ile yazdırıp SSD diskinize format atın gereken driverlerı güncelleyin.
Oyunu'da SSD diske kurun.

Modifiye edilmiş Windows kalıbı kurmamanızı öneririm. İşletim sistemi seviyesindeki zararlıları veya açık kapıları tespit etmek çok çok zordur. Bilgisayarınızla anma hizmeti yapmak istiyorsanız ayrı.
Kimse babasının hayrına böyle işlere girmez. Facebook, Twitter, Instagram, YouTube için izlenme, tıklanma vs. botu olur sisteminiz. Bu açığı kullanan da para kazanır sayenizde.
Varsa performans arttıran ayar vs. siz yapın. Hazır script, program vs. de kullanmayın. Sonuçta ne olduğunu bilmediğiniz şeyler yapabilir.

3 haftadan bu yana bende uğraşıyorum aynı problemle. Bende de RTX3050Ti ve i5 11400H var. Sorun Valorant kaynaklı mı driver kaynaklı mı tam çözemedim. Nvidea denetim masası ayarlarından Valorant.exe ye Entegre Grafik kartı ayarlayıp 200 üzerinde FPS aldım ama ekran kartı driverlarını güncelleyince dün akşam 95 FPS lere kadar düşüş olmaya başladı. 27.21.14.6275 numaralı driver sürümü ile en iyi performansı almıştım. Denemenizde fayda var

CS:GO oynayın sorun düzelecektir.

:////
Selamlar, biraz uzak kaldım bilgisayardan geç yanıt için özür dilerim. Her yolu denedim, ama bir türlü olmadı. Valorant'ın da işlemci üzerine oyun olduğunuda bildiğim için sorunu kökünden çözme kararı aldım. Ryzen 9 5900X e geçiş yaptım. Artık 500 fpslerdeyim ara ara 400-350'ye düşüyor ama sorun değil istediğim aralık buydu.

Yeni konular

Geri
Yukarı