RTX 2070 GTA 5 düşük GPU kullanımı

Alperenae

Hectopat
Arkadaşlar merhaba.

Sistemim: ASUS Dual RTX 2070 Super OC - AMD Ryzen 5 3600 - MSI B450 GAMING Plus - 2x8 GB Corsair Dual RAM 3200 MHz - 1 TB HD - Corsair 480 GB Force M.2 SSD - Cooler Master MB511 kasa - MAG24cr monitör.

GTA 5'de GPU kullanımı %40 seviyelerinde geziyor. Ayarları maksimum seviyeye getiriyorum msa X8 yapıyorum %99 GPU kullanımı oluyor ama bu sefer istediğim FPS değerlerine çıkamıyorum. 1080P maksimum ayarlarda 150 160 FPS alıyorum %100 GPU kullanınca. Fakat çoğu zaman %40 %50 GPU kullanımı oluyor ve 55 60 FPS alıyorum. Çözümünü bilen varsa lütfen yardımcı olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartınızın bios ayarlarından D.O.C.P'yi aktive ettiğinizden emin olun, bütün driverların son sürümlerini indirin ve Windows'dan güç planınızı AMD Ryzen High Performance modunda kullanmanın faydası olabilir.

MSAA'yı kapat boşa masraf GPU'larda.
Boşa masraf olduğunu düşünmüyorum hocam. 4K'da çözünürlüğün yüksek olmasından dolayı tırtık görüntü sorunu olmayabilir ama ciddi oyuncular için 1080p ve 2K'da yer yer sıkıntılar yapan bir görsel kayıp. Aynı zamanda darboğazı -darboğaz var ya da yok- azaltmanın ve yükü GPU'ya bindirmenin güzel yollarından birisi.

Yeni konular

Geri
Yukarı