R7 3800X'in Cinebench R20 skoru çok düşük

Herrscher

Picopat
Daha fazla  
Normal CB R20 testlerinde 4.7k civarında bir skor çıkmasına rağmen benim işlemcimde 1100 skor çıkıyor.
İşlemci normalde 4000-4500 arası MHz'lerde gezmesine rağmen 95 dereceye sabitleniyor ve MHz 900 1000 civarını geçmiyor.
Kullandığım sıvı soğutma şu:
Sıvı soğutmadan kaynaklı bir sıkıntı olabilir mi diye düşünüyorum ama bilemedim. Bu konuda bilgisi olan varsa, yardımcı olursa sevinirim.

Pompanın kablosu şu şekilde mecburen anakartın altında bulunan Rog gen2 portuna yerleştirmiştim. Kullandıgım anakart Asus rog strix b550-f gaming wifi modeli

Dosya Ekleri

• A9C79318-8BEF-4F0C-8DA7-74DE76E613DC.jpeg
    A9C79318-8BEF-4F0C-8DA7-74DE76E613DC.jpeg
    113,2 KB · Görüntüleme: 33
Bildiğiniz bir dönüştürücü kablo falan varsa alabilirim yaklaşık 2 gün kablolamayla uğraştım bu yüzden çok sıkıntı çektim
Aslında aldığımda yanında bir converterla geldi ama ben kullanmayı bilmediğim için kenara atmıştım sanırım onu argb to rgb şeklinde birleştirmem gerekiyordu

Son düzenleme:
Bildiğiniz bir dönüştürücü kablo falan varsa alabilirim yaklaşık 2 gün kablolamayla uğraştım bu yüzden çok sıkıntı çektim
Aslında aldığımda yanında bir converterla geldi ama ben kullanmayı bilmediğim için kenara atmıştım sanırım onu argb to rgb şeklinde birleştirmem gerekiyordu

Hocam bu fotoğraftaki gibi bir kablo var mı? Attığın fotoğraftaki soketi bilmiyorum.

1631363415176.png

O kablo şuanda arka kısımda normal fanlara bağlı yani bağlarsam bu sefer kasanın kablolamasını komple değiştirmem gerekicek
Şuanda acil işim çıktı akşam tekrardan aktif olunca denerim yardımcı olursanızda çok sevinirim hocam kusura bakmayın

O kablo şuanda arka kısımda normal fanlara bağlı yani bağlarsam bu sefer kasanın kablolamasını komple değiştirmem gerekicek
Şuanda acil işim çıktı akşam tekrardan aktif olunca denerim yardımcı olursanızda çok sevinirim hocam kusura bakmayın

Hocam 3 adet SYS_FAN benzeri port olması lazım oradaki fanların bağlantısını oraya yapabilirseniz çok iyi olur. Müsait olunca yazın hocam gördükçe cevap yazarım.

Geri
Yukarı