R7 4800H boşta 60 derece normal mi?

Frozensudios

Hectopat
İyi günler, İşlemcim AMD Ryzen 7 4800H dizi izlerken ve arkada Steam'den oyun indirirken ortalama 50-65 derecelerde geziyor işlemci. Laptopu sessiz modda kullanıyorum bu durumdayken ancak fanları açsamda kendi istediği zaman acıtığından yine bu derecelerde kalıyor aşağı inmiyor. Laptopu alalı 2 gün oldu normal bir durum mu? AMD'ler Intel'lere göre ısınıyor diye biliyorum ama danışmak istedim.

1669707868008.png

Son düzenleme:
Normal denilebilir.

AMD'ler Intel'lere göre ısınıyor diye biliyorum ama danışmak istedim.

AMD'ler eskiden ısınıyordu evet ama şu anda böyle bir sorun yok. R7 5800H kullanıyorum Google Chrome 3 sekme açık, Spotify'dan müzik dinliyorum ve arkada Steam indirme(Dying Light :d) yapıyor, şu anki işlemci sıcaklığım 35-36 derece.

Ekran Alıntısı.PNG

Normal denilebilir.

AMD'ler eskiden ısınıyordu evet ama şu anda böyle bir sorun yok. R7 5800H kullanıyorum Google Chrome 3 sekme açık, Spotify'dan müzik dinliyorum ve arkada Steam indirme(Dying Light :d) yapıyor, şu anki işlemci sıcaklığım 35-36 derece.

Eki Görüntüle 1587817
İşlemcilerimiz aynı neredeyse sizinki daha yeni sadece yani normal mi diyorsunuz?

fan temizliği ve kaliteli bir termal macun değişimi.
senin ısı yüksek
daha 2 günlük laptopda fan temizliği?

Evet, güvenli sıcaklıklarda işlemciniz hiçbir sorun olmaz.
Önceki cihazımda i5 9300H vardı boşta 60 derecelerde geziyordu.

Sessiz mod değil de performans modunda kullanıyorum artık. Sessiz modda fanları tamamen kapatıyor performans modunda tüm her şeyi kendi ayarlıyor gerektiğinde çok yavaş bile olsa çalıştırıyor fanı şu an 45-50 geziniyor böyle kullanmaya devam edeceğim. Teşekkürler size de rahatladım :D

Yeni konular

Geri
Yukarı