R7 4800H GTX1650 laptop düşük FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 10

Sefa Deniz

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Laptopum:

ASUS ROG STRIX G513IH-HN002 AMD Ryzen 7 4800H 8 GB 512 GB SSD GTX 1650 FreeDOS 15.6" FHD taşınabilir bilgisayar​

Ancak çok düşük FPS veriyor.
CS:GO (Ultra): 110-90
Valorant (Ultra): 90.
PES 2019 (en düşük grafik):35
Ayrıca Ultra ayar ile düşük arasında FPS farkı olmuyor. Hatta düşüğe alınca FPS düşüyor.
RAM'in tek slot 8 olmasından şüpheleniyorum. Boştayken bile 4 GB kullanıyor.
Sizce ne yapmalıyım iade etmeli miyim?
Yardımınızı rica ediyorum lütfen.

Merhaba. Laptopum:

ASUS ROG STRIX G513IH-HN002 AMD Ryzen 7 4800H 8 GB 512 GB SSD GTX 1650 FreeDOS 15.6" FHD taşınabilir bilgisayar​

Ancak çok düşük FPS veriyor.
CS:GO (Ultra): 110-90
Valorant (Ultra): 90.
PES 2019 (en düşük grafik):35
Ayrıca Ultra ayar ile düşük arasında FPS farkı olmuyor. Hatta düşüğe alınca FPS düşüyor.
RAM'in tek slot 8 olmasından şüpheleniyorum. Boştayken bile 4 GB kullanıyor.
Sizce ne yapmalıyım iade etmeli miyim?
Yardımınızı rica ediyorum lütfen.
Ram dual olmamasından kaynaklanmakta bence. 8x2 olursa valorant ve csgoda yüksek fps artışı olur.

Sorununun iki sebebi var birisi Mux diğeri ise tek kanal RAM. Mux olayına yapabilecek bir şeyin yok ama RAM tarafını çift kanal yaparsan ciddi şekilde performans artışı sağlarsın. RTX 2060'lı Laptop ile Valorantta 80-90 FPS kazandım.

RAM'iniz boştayken 4 GB kullanılması çok garip.
Ayrıca AMD işlemci ile çift kanal kullanmak çok fark ediyor.
RAM yükseltmenizi tavsiye ederim.

RAM kullanımı konusunda Windows 10 debloater öneririm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorununun iki sebebi var birisi Mux diğeri ise tek kanal RAM. Mux olayına yapabilecek bir şeyin yok ama RAM tarafını çift kanal yaparsan ciddi şekilde performans artışı sağlarsın. RTX 2060'lı Laptop ile Valorantta 80-90 FPS kazandım.
Mux dediğiniz şey nedir? Eğer dahili mi yoksa harici ekran kartının mı kullanılacağına karar veren sistem ise Nvidia Denetim masasından Gtx1650 (Harici) seçili zaten eminim.

Mux dediğiniz şey nedir? Eğer dahili mi yoksa harici ekran kartının mı kullanılacağına karar veren sistem ise Nvidia Denetim masasından Gtx1650 (Harici) seçili zaten eminim.
Monitöre görüntüyü verecek grafik kartını seçmektir. nvida olursa yüksek fps alınır. TV varsa bağlayın type c üzerinden veya hdmi üzerinden ki type c olmazsa nvidiadan alamazsınız görüntüyü farkı görürsünüz

Şöyle ki Mux olmayan cihazlarda görüntünün tamamını harici karttan alamazsın. Örnek veriyorum görünütünün %80'ini harici karttan %20'sini ise Intel karttan aktarır yani tamamıyla harici karttan yararlanamazsın.

Şöyle ki Mux olmayan cihazlarda görüntünün tamamını harici karttan alamazsın. Örnek veriyorum görünütünün %80'ini harici karttan %20'sini ise Intel karttan aktarır yani tamamıyla harici karttan yararlanamazsın.
Grafik kartını güncellerken silindiği esnada aslında sadece harici kartı kullanıyor. Burada durdurursan MUX açmış olursun ama bilgisayar yeniden başladığı veya güncellendiğinde gider.

Yeni konular

Geri
Yukarı