R7 4800H için 104 derece normal mi?

Asus rog kullanıyorum hocam aynı işlemci var cihazda maksimum 80 civarını görüyorum yani amd işlemcilerin üst sınırı 105 derece ama dediğin sıcaklık çok fazla geldi bana.

5800H yaptığım Cinebench R23 ve 3DMark testlerinde 85 derecenin üstünü görmedi AMD sınır 105 derece 1 derece daha zorlayıp kapanmasını sağla laptopun tüketici hakem heyetine öğle kanıtlarsın anca.

@Rigbone Öyle yazmayın hocam biri gelir büyülü fan yazar şimdi. :) Ben yazdım 80 derece maks geçmediğini forumdan biri testi doğru yapamıyordur diyordu. haha :D O zaman throttle vardır der bir şey der yani.

AMD normalde Intel'e göre soğuk çalışıyor insanlarda bu yüzden tercih ediyor.

100 derecede kapanması gerek, umarım troll değildir. Termal macun fazla kalın, fazla ince olmuş olabilir. Fanlar çalışmıyor olabilir. Bunları kontrol ediniz.

Intel için 100 derece AMD 105 derecede kapanıyor.

100 derecede kapanması gerek, umarım troll değildir. Termal macun fazla kalın, fazla ince olmuş olabilir. Fanlar çalışmıyor olabilir. Bunları kontrol ediniz.

Bazı işlemcilerin throttle derecesi 105 derece ondan kapanmamış olabilir.
Zaten yenilenmiş hali.

Muhtemelen soğutucuyu tam oturtturmadınız ya da fazla macun sürdünüz. Aynı işlemcili laptop var bende 80 dereceyi geçmiyor.

Geri
Yukarı