R7 4800H laptop alınır mı?

ardacaglayan

Hectopat
Merhabalar. Yakın bir zamanda kendim için laptop almayı düşünüyorum ve model bakarken şu tarz bir model gördüm. Genelde bilgisayarda yaptığım işler şu şekilde: Yazılım (Java, Python, C, skript) oyun oynamak ve daha, çok işlemci gücü bazlı bazı hobiler.
Beğendiğim modelin özellikleri:
İşlemci: Ryzen 7 4800H.
RAM: 16 GB Dual Channel 3200 MHz RAM.
Depolama: 512 GB M.2 SSD.
Ekran: Fullhd 144 Hz 300nit 100% srgb.
Ekran kartı: 1650 Ti 4 GB.
Fiyat olarak ise 9.800 lira.
Önerilerinizi de bekliyorum bu bilgisayar yerine şunu al vesaire de derseniz sevinirim şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Özellikler güzel ancak Marka, Model verir isen Soğutma ve kasa kalitesi için de yorum yapılabilir.

Ryzen'ın mobil sürüm işlemcileri genel olarak başarısız işlemciler. Rakibi Intel'le kapışamıyor bile, dolayısıyla işlemci tarafında Intel'den yanayım. Ekran kartı ise maalesef ekonomimizin eseri. 9800₺ verip 1650Ti almak açıkçası çok komik geliyor bana.
4800 H 10875 H civarı bir işlemci. Bilmeden yorum yapmayalım lütfen

Ryzen'ın mobil sürüm işlemcileri genel olarak başarısız işlemciler. Rakibi Intel'le kapışamıyor bile, dolayısıyla işlemci tarafında Intel'den yanayım. Ekran kartı ise maalesef ekonomimizin eseri. 9800₺ verip 1650Ti almak açıkçası çok komik geliyor bana.
3000 serisi için söylüyorsan haklısın bence ama 4000 serisi ile biraz toparlandı gibi AMD.

Ne, Hahahahaha 10875 ile mi denk? Bana bilmeden yorum yapmayalım diyene bak, yazık.
Sana yazık... Technopat bununla alakalı makale bile yayınlamıştı. 10875 ile performans anlamında kafa kafaya ayrıca Nanometre avantajı bulunduğu için rakibine göre daha az ısınıyor.

Hahahahaha, internetten benchmark bakıyormuş.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı