R7 4800H Laptop Valorant oynarken 94 derece normal mi?

94 fazla ama anlık olarak 94 ise normal. Anlık 94 görüp tekrar 80 85'lere düşmesi normal durum.

94'de kalmıyor. Max değerde gördüm sadece, genelde 85 derecelerde sabit tutuyor. Hatta dereceye bakmak için Alt+Tab yaptığım an 70 derecelere düşüyor. İlginç biraz :D
Muhtemelen fanlar alt kısımda diye hava masada birikiyor, ondan olabilir. Bu laptop yükseltici alsam 5 derece fark eder gibi.

94'de kalmıyor. Max değerde gördüm sadece, genelde 85 derecelerde sabit tutuyor. Hatta dereceye bakmak için Alt+Tab yaptığım an 70 derecelere düşüyor. İlginç biraz :D
Muhtemelen fanlar alt kısımda diye hava masada birikiyor, ondan olabilir. Bu laptop yükseltici alsam 5 derece fark eder gibi.

Alt+Tab'da düşmesi senin o anki görüntünün yani masaüstünün GPU'yu kullanmamasından kaynaklanıyor. Arka planda açık, GPU kullanan bir uygulama masaüstüne aldığınızda GPU'yu serbest bırakır az da olsa. Arada bir yükseliyorsa endişe etmenize gerek yok. Ama kesinlikle MSI Afterburner yükleyip RTSS'yi de beraber kullandığınıza anlık olarak sol üstte sıcaklığı kontrol edebilirsiniz.

Normal bence ama Turbo Boost'u kapatırsan çok az bir FPS fark ettirir sana Intel'de kapatınca bayağı fark ettiriyordu benim eski bilgisayarımda ama AMD'de ben pek farkedemedim.

Tubo moddan kastınız işlemci kullanımını %99'a çekmek mi? Eğer öyle ise deneyeceğim. Turbo ile kendisi zaman aşırma yapıyor evet, kendi default hızında oyunların kasacağını sanmıyorum.

Laptopun fanları altta kalıyor, ondan kaynaklı olabilir mi? Acaba laptop altlığı mı alsam?

Öyle değil. Mesela benim islemcim i7 10750H. İşlemcinin ana hızı 2.6GHz ama yük altında maksimum 5GHz hıza kadar çıkabiliyor. Throttle stop gibi bir uygulama ile Turbo Boost'u kapatınca işlemci sabit bir şekilde kendi frekansı olan 2.6GHz de çalışıyor ve bende 15 derece falan fark ettirmişti.

Yeni konular

Geri
Yukarı