R7 4800H RTX 3050 PUBG'de ekran kartını tam kullanmıyor

İşletim sistemi
Windows 11

emin38

Hectopat
RAM
16
Merhaba, sistemim R7 4800H, RTX 3050, 16 GB 3200 MHz RAM tek kanal. MUX yok.
Arkadaşlar PUBG de Ultra ayarlarda yüzde 60'larda kalıyor genelde ara sıra 50,40 düşüyor Dying Light da da aynısı olmuştu.
Sorunun tek kanal RAM'den kaynaklandığını düşünüyorum(çakma MUX muhabbeti) sizce sorun ne?

@xbea hocam siz ne dersiniz?

@Wilfaelor sizde de aynı şey oldu mu tek kanalda iken.

Son düzenleme:
Tek kanalda iken pek fazla oyun deneyimleyemedim maalesef, cihazın güç seçenekleri ne durumda? Ayrıca hangi modda oynuyorsun Armoury Crate üzerinden? Maalesef RAM olayı kötü, çift kanal 32 GB RAM'e geçtikten sonra cihaz resmen nefes almıştı, tabii ben üzerinde takılı olan SSD'i de beğenmediğimden onu da okuma yazma hızı güçlü olan başka bir SSD ile değiştirdim.

Başka hangi oyunlar oynuyorsun, mesela Apex, Overwatch 2 gibi oyunlarda kullanım yüzden kaç?

Tek kanalda iken pek fazla oyun deneyimleyemedim maalesef, cihazın güç seçenekleri ne durumda? Ayrıca hangi modda oynuyorsun Armoury Crate üzerinden? Maalesef RAM olayı kötü, çift kanal 32 GB RAM'e geçtikten sonra cihaz resmen nefes almıştı, tabii ben üzerinde takılı olan SSD'i de beğenmediğimden onu da okuma yazma hızı güçlü olan başka bir SSD ile değiştirdim.

Başka hangi oyunlar oynuyorsun, mesela Apex, Overwatch 2 gibi oyunlarda kullanım yüzden kaç?
aynı o civar

Aslında @xbea hocam uzmandı bu konuda.

Son düzenleme:
Hocam forumda yoktum yani bildirimlere bakmadım şimdi gördüm, çok lafı uzatmaya gerek yok yüksek ihtimalle çift kanal RAM olmamasından kaynaklı bir durum söz konusu. Kendi cihazımda da aynı şey oldu ki yakınlarımda da oldu tecrübeyle sabit bu durum. Çift kanal RAM uygulandığında kullanım anında %80 en az genelde %99 olarak gözüküyor. Tavsiye ederim hocam. Youtube kanalımda da oldukça soruldu kime önerdiysem sorunu çözüldü.

Hocam forumda yoktum yani bildirimlere bakmadım şimdi gördüm, çok lafı uzatmaya gerek yok yüksek ihtimalle çift kanal RAM olmamasından kaynaklı bir durum söz konusu. Kendi cihazımda da aynı şey oldu ki yakınlarımda da oldu tecrübeyle sabit bu durum. Çift kanal RAM uygulandığında kullanım anında %80 en az genelde %99 olarak gözüküyor. Tavsiye ederim hocam. YouTube kanalımda da oldukça soruldu kime önerdiysem sorunu çözüldü.

Bende öyle düşündüm hocam çözdüğünüz konulardada RAM'den kaynaklı olduğu anlaşılıyor.

@xbea hangi RAM'i önerirsiniz hocam üstündeki RAM Micron 16 GB 3200 MHz CL22.

Aklımda bu var.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı