R7-4800H + RTX2060 vs. R7-4800H + RX5600M

Bütçe
15k
Kasa olarak Alpha daha iyidir, ekran olarak Legion. Ona göre tercih yapın. Performans denktir.
Hocam her konuda karşılaşıyoruz. Performansları denk değildir. RTX 2060 RX 5600M'den hem saf performans hem de RTX, DLSS avantajı ile net bir şekilde öndedir. %72 NTSC ekran dediğiniz gibi büyük artı ve son olarak arada 1.5 milyar fiyat farkı da var. Bu durumda gözümüz kapalı Legion 5'i tavsiye etmeliyiz, açık kapı bırakıp konu sahibi ve başkalarının kafasını karıştırmaya gerek yok.

Hocam her konuda karşılaşıyoruz. Performansları denk değildir. RTX 2060 RX 5600M'den hem saf performans hem de RTX, DLSS avantajı ile net bir şekilde öndedir. %72 NTSC ekran dediğiniz gibi büyük artı ve son olarak arada 1.5 milyar fiyat farkı da var. Bu durumda gözümüz kapalı Legion 5'i tavsiye etmeliyiz, açık kapı bırakıp konu sahibi ve başkalarının kafasını karıştırmaya gerek yok.

Hocam test atıyorum sana inanmıyorsun. GTA 5 üstünden yorum yapıyorsun. Dedim bende Legion'un ekranı iyidir, ama kasa olarak Alpha iyidir. İkisi arasından tercih yapacak. Kafa karıştıran bir durum yok ortada. Dell G5 SE testi atıyorsun, her yerde yazıyor alet yanıyor throttle yüzünden performans düşüşü var diye.
RTX ve DLSS avantajıdır ama her yerde de RTX ve DLSS yok diye gömmeye gerek yok.

Hem arada 1500 TL fark var hem de 2060 daha iyi. Legion tercih edin.

Başka bir Dell G5 SE testi...
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Kasa derken sıcaklığı etkileyecek boyutta bir fark var mıdır yoksa Legion almayı düşünüyorum 1K fark var aralarında

Yoktur hocam kalite farkından başka.

Hocam test atıyorum sana inanmıyorsun. GTA 5 üstünden yorum yapıyorsun. Dedim bende Legion'un ekranı iyidir, ama kasa olarak Alpha iyidir. İkisi arasından tercih yapacak. Kafa karıştıran bir durum yok ortada. Dell G5 SE testi atıyorsun, her yerde yazıyor alet yanıyor throttle yüzünden performans düşüşü var diye.
RTX ve DLSS avantajıdır ama her yerde de RTX ve DLSS yok diye gömmeye gerek yok.

Başka bir Dell G5 SE testi...
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam GTA 5 falan geçti gitti. 1660 Ti'ın adı bile geçmiyor bu konuda. Legion 5 ile Alpha arasından Legion 5'i önermeye çekiniyorsanız diyecek bir şey yok, yazık gerçekten. Dell ile ilgili bir şey de yok kendinizi haklı çıkarmak için konu değiştirmeyin. Soru açık RTX 2060 mı RX 5600M mi ? En önemlisi de diğer özellikler de farklılık gösteriyor. Ekran kalitesi bariz belli Legion 5'in.

Gömme falan yok ortada. 1500 TL fazla verip de neden yeni teknolojiyi tercih etmeyelim ? Ki performans olarak da geride. Alpha kasası nasıl, bilmiyorum ama altında da değil 10-15 derece fark da atmıyor. Bu konuda kasa argümanını öne sürüp de de tercihi konu sahibine bırakmak komik gerçekten. Ekranın iyi olduğunu da dediniz ama anormal kötü bir kasası mı Lenovo'nun ? Ekran kalitesi ve kasa tercihi yaptıracak kadar.

Hocam GTA 5 falan geçti gitti. 1660 Ti'ın adı bile geçmiyor bu konuda. Legion 5 ile Alpha arasından Legion 5'i önermeye çekiniyorsanız diyecek bir şey yok, yazık gerçekten. Dell ile ilgili bir şey de yok kendinizi haklı çıkarmak için konu değiştirmeyin. Soru açık RTX 2060 mı RX 5600M mi? En önemlisi de diğer özellikler de farklılık gösteriyor. Ekran kalitesi bariz belli Legion 5'in.

Gömme falan yok ortada. 1500 TL fazla verip de neden yeni teknolojiyi tercih etmeyelim? Ki performans olarak da geride. Alpha kasası nasıl, bilmiyorum ama altında da değil 10-15 derece fark da atmıyor. Bu konuda kasa argümanını öne sürüp de de tercihi konu sahibine bırakmak komik gerçekten. Ekranın iyi olduğunu da dediniz ama anormal kötü bir kasası mı Lenovo'nun? Ekran kalitesi ve kasa tercihi yaptıracak kadar.

Önermeye çekinmiyorum, 5600M'in gömülmesine sinirleniyorum. Dell G5 SE testi atılıp 5600M şöyle kötü böyle kötü denmesine sinir oluyorum. Legion 5'te taş gibi cihaz, aralarındaki fark kasa ile ekran. Birinin ekranı iyi diğerinin kasası. Bu kadar basit.

Önermeye çekinmiyorum, 5600M'in gömülmesine sinirleniyorum. Dell G5 SE testi atılıp 5600M şöyle kötü böyle kötü denmesine sinir oluyorum. Legion 5'te taş gibi cihaz, aralarındaki fark kasa ile ekran. Birinin ekranı iyi diğerinin kasası. Bu kadar basit.
Hocam tamam da kasa farkı ekrandan vazgeçilecek bir tercih mi ? Kişiye göre değişir ama ekran kalitesi varken ve Legion 5 kasası da çöp olmadığına göre kasa için Alpha seçecek insan sayısı yoktur veya yok denecek kadar azdır.

Yeni konular

Geri
Yukarı