R7 4800H sistemde düşük FPS

Arda Demirkıran

Hectopat
Yer
Gaziantep
Daha fazla  
Ryzen 7 4800H.
RX 5500M.
8 GB 3200MHz RAM.

CS:GO Ultra'da sorun mevcut. 80-100FPS arasında. Driverlar güncel. Değerleri de bırkayım. GTA'da bana normal gibi geldi. GTA'da Ultra 50-70 FPS arası değişiyor. PUBG Lite'da ise Ultra'da 80-120 arası FPS alıyorum. Sorun sadece CS:GO gibi duruyor. Konuyu açmışken bugün PES 2021 indirdim. GTA Ultra'da bile 70-75 derece olan işlemci PES 21 Ultra'da Max 92'yi gördü. Şaşırdım açıkçası. Warzone için sadece trainerda test edebilidim. Gerekirse onu da paylaşırım. Şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• IMG-20201225-WA0043.jpeg
    IMG-20201225-WA0043.jpeg
    69,2 KB · Görüntüleme: 69
  • IMG-20201226-WA0013.jpeg
    IMG-20201226-WA0013.jpeg
    94,3 KB · Görüntüleme: 61
Ryzen 7 4800H.
RX 5500M.
8 GB 3200MHz RAM.

CS:GO Ultra'da sorun mevcut. 80-100FPS arasında. Driverlar güncel. Değerleri de bırkayım. GTA'da bana normal gibi geldi. GTA'da Ultra 50-70 FPS arası değişiyor. PUBG Lite'da ise Ultra'da 80-120 arası FPS alıyorum. Sorun sadece CS:GO gibi duruyor. Konuyu açmışken bugün PES 2021 indirdim. GTA Ultra'da bile 70-75 derece olan işlemci PES 21 Ultra'da Max 92'yi gördü. Şaşırdım açıkçası. Warzone için sadece trainerda test edebilidim. Gerekirse onu da paylaşırım. Şimdiden teşekkürler.
CS:GO ekran kartından çok işlemciye yük bindiren bir oyun yani normal.

Ben de aynı Laptop'u almayı planlıyorum memnun musun kanka?

Hocam memnunum ben. Sadece CS'de düşük FPS aldım. Bir de nedense PES 21'de 92 derece gördüm. Sıcaklık derecelerinden çok memnunum. GTA Ultra'da ortalama 75 derece alıyorum.

RAM'ler Dual Channel değil ise normai.

Hocam olabilir. Sitesinde Dual Channel ile birlikte 190 aldığı yazıyor. Tek Channel ile 90 FPS fark yaratır mı ki?

4800H kötü bir işlemci değil ki, bilip bilmeden yorum yapmayalım.

4800H 3600X seviyesinde render yapan bir işlemci. Gerçekten güçlü.
GTA'da aldığım değerler iyi mi ?
Cevap verebilecek var mı?
@Saltopat hocam hortlatıyor gibiyim ama siz Alpha 15 ile hangi oyunlarda kaç FPS alıyorsunuz acaba?

Son düzenleme:
Hocam memnunum ben. Sadece CS'de düşük FPS aldım. Bir de nedense PES 21'de 92 derece gördüm. Sıcaklık derecelerinden çok memnunum. GTA Ultra'da ortalama 75 derece alıyorum.

Hocam olabilir. Sitesinde Dual Channel ile birlikte 190 aldığı yazıyor. Tek Channel ile 90 FPS fark yaratır mı ki?

4800h 3600X seviyesinde render yapan bir işlemci. Gerçekten güçlü.
GTA'da aldığım değerler iyi mi?
Cevap verebilecek var mı?
@Saltopat hocam hortlatıyor gibiyim ama siz Alpha 15 ile hangi oyunlarda kaç FPS alıyorsunuz acaba?

Hocam normal. Dual Channel 90 FPS atlatır Ryzen da.

@Arda Demirkıran sorunu çözdün mü? Bende de aynı laptop var, CS'de 100 FPS alıyorum ama 144 Hz'de sıkıntılı bir durum, ayarları düşürsem de FPS değerlerinde bir fark oluşmuyor.

Ayrıca ekranı kilitleyince veya inaktif durumda kaldığında ekran kapandığı zaman bilgisayarı geri uyandırdığımda siyah ekranda kalıyor, Power tuşuyla uyku moduna alıp geri açmam gerekiyor bu sorunu sen de yaşadın mı?

@Arda Demirkıran sorunu çözdün mü? Bende de aynı laptop var, CS'de 100 FPS alıyorum ama 144 Hz'de sıkıntılı bir durum, ayarları düşürsem de FPS değerlerinde bir fark oluşmuyor.

Ayrıca ekranı kilitleyince veya inaktif durumda kaldığında ekran kapandığı zaman bilgisayarı geri uyandırdığımda siyah ekranda kalıyor, Power tuşuyla uyku moduna alıp geri açmam gerekiyor bu sorunu sen de yaşadın mı?

CS'de hala sorunum devam ediyor. Dust 2'de çatışma anlarında 70'e kadar düştüğünü görüyorum. Yakında 2x8 GB RAM'e çıkacağım. MSI'ın iddiasına göre çift kanal RAM ile 190 FPS almam gerekiyor. Diğer sorununuza gelecek olursam evet başlarda uyku moduna girdiğinde çıkaramıyordum. Sanırım driver ile alakalı. Şu an 20.9.1 WQHL ekran kartı driverını kullanıyorum herhangi bir sıkıntı yok. CS'deki FPS olayında ise bu model laptopun hepsinde böyle galiba. @Mugetsu94 hocam sağ olsun hiç CS oynamamasına rağmen isteğim üzerine baktı. Değerler onda da bu şekilde idi. Bakalım 2x8 GB RAM'den sonra neler keşfeteceğim. Rica etsem başka oyun oynamış iseniz onlardaki durumu bana da aktarabilir misiniz?

Geri
Yukarı