R7 4800h ve GTX 1650 Ti laptop darboğaz yapıyor

Aynı sorun Acer nitro an515-44 r7 4800h gtx 1650ti laptopumda da var Valorant'ta ekran kartı kullanımı %40-70 arasında gidip geliyor ve ortalama 100fps alıyorum siz çözebildiniz mi acaba?

Kanka aynı sorun bende de var 1 aydır araştırdım sorun RAM bro 8 GB RAM yetmiyor ben Valorant'ta 200 FPS alıyorum yayın yaptığım zaman direk 30 düşür bu imkansız sonra görev yöneticisindne baktım 100 MB bir RAM boşluk var kısaca RAM yetmıyor ayın 20'sinde RAM alacağım 16 GB RAM olacak eğer düzelirse tekrardan yazarım bro benim sistem Ryze 7 4800H GTX 1650 8 GB RAM 3200 Hz 500 GB M.2 SSD vb vb RAM taktıkdan sonra yazarım.

Merhaba, öncelikle o işlemci değil 1650 Ti'a 3060'a bile darboğaz yapmıyor. Valorant oyununda ben de RTX 2060 Laptop sahibiyim ekran kartı kullanımım bende de düşük seviyelerde çünkü bu oyun işlemci ağırlıklı bir oyun. RAM tek kanal iken ben de senin gibi düşük değerler alıyordum fakat bu tarz oyunlar için çift kanal RAM çok devasa bir fark yaratıyor bunu unutma.

Merhaba, öncelikle o işlemci değil 1650 Ti'a 3060'a bile darboğaz yapmıyor. Valorant oyununda ben de RTX 2060 laptop sahibiyim ekran kartı kullanımım bende de düşük seviyelerde çünkü bu oyun işlemci ağırlıklı bir oyun. RAM tek kanal iken ben de senin gibi düşük değerler alıyordum fakat bu tarz oyunlar için çift kanal RAM çok devasa bir fark yaratıyor bunu unutma.

Ben de araştırdım da tek kanal düsük FPS dediler ben inanmadım bu sorunu çözen birisi söyledi onda tek kanal 8 GB RAM varmış onu 16 GB RAM ve çift kanal yapmış ve tek kanal da 150 FPS alırken 260 ve üstünü falan zorlamış ben de alacağım eğer böyle sorunu olan varsa özelden yazsın laptop olanlar çünkü 500 TL olduğu için RAM'ler cok güzel ve uygun buldum isteyen yazsın link attım alacağım ürünün yorumuna baktım herkes bu sorunla karşılaşmış tek kanal olduğu için alıyorum diyorlar yorumlarda birçoğu çok mutlu işten yazsın.

Geri
Yukarı