R7 4800H vs i5 10300H

Merhaba Lenovo aldınız mı acaba tecrübelerinizi kısaca anlatır mısınız bende almayı planlıyorum da.

Ben Ideapad Gaming 3 Lenovo aldım.
Ekran kartı Full güçte çalışırken hafif çok hafif cızırtı geliyor.
Bilgisayar stres testinde çok ısınabiliyor oyunda ise 80 85 dereceyi geçmiyor.
Ekran kartı gayet soğuk 2040MHz de çalışırken 75 derece civarı idi.
Başka aklıma gelmedi sormak istediğiniz soru varsa sorabilirsiniz.

Ben Ideapad Gaming 3 Lenovo aldım.
Ekran kartı Full güçte çalışırken hafif çok hafif cızırtı geliyor.
Bilgisayar stres testinde çok ısınabiliyor oyunda ise 80 85 dereceyi geçmiyor.
Ekran kartı gayet soğuk 2040MHz de çalışırken 75 derece civarı idi.
Başka aklıma gelmedi sormak istediğiniz soru varsa sorabilirsiniz.
Msı Bravo 15 düşünüyorum lenovo yerine iyi bir karar olcak gibi

Hocam işlemci tamamen Full güç çalıştığında işlemci sızlıyor.
Genel olarak öneririm ekran kartı, SSD diğer sıcaklıklar çok iyi ancak işlemci fazla ısınıyor cidden 105 dereceyi görüyorum 105 dereceden sonra zaten PC kendini koruma moduna alıyor (altında soğutucu var 200liralık ve soğutmak için her şeyi yaptım arada sırada 80'e düşüyor çok arada)
Kasa kalitesi olarak sertleşmiş plastik işte :D ama tasarım olarak güzel günlük işlerini halledersin eğer ısınmasın diyorsan u modelini alabilirsin (çok daha az ısınacaktır ve normal Ryzen 7 4800H ile arasında çok çok çok az fark var ve onda işlemci sızlamasıda yokmuş sanırım *sanırım)

Eki Görüntüle 1103225
Eki Görüntüle 1103226
Tamamen aynı hatta GPU çekirdeğinde daha iyi bile.
Eki Görüntüle 1103229
:)Eki Görüntüle 1103231

Bende de 4800H var konuyu açtıktan sonra almaya karar vermiştim sıcaklık işini sonradan çözdüm 100'lere kadar gördüm ben de fakat bir ayar açık gelmiş bende onu kapatıp birkaç da ayar çektikten sonra denetim masasındaki güç ayarlarından pek bir sıcaklık derdim kalmadı.

i5-10300H işlemci ile Ryzen 7 4800H arasında kaldım. Laptop almayı planlıyorum. İkisinde de 1650 Ti var. Acaba hem oyun açısından hem de çeşitli mühendislik programı için hangisini daha çok önerirsiniz?

Aynı seride bile değiller tabii ki 4800H.

Hocam işlemci tamamen Full güç çalıştığında işlemci sızlıyor.
Genel olarak öneririm ekran kartı, SSD diğer sıcaklıklar çok iyi ancak işlemci fazla ısınıyor cidden 105 dereceyi görüyorum 105 dereceden sonra zaten PC kendini koruma moduna alıyor (altında soğutucu var 200liralık ve soğutmak için her şeyi yaptım arada sırada 80'e düşüyor çok arada)
Kasa kalitesi olarak sertleşmiş plastik işte :D ama tasarım olarak güzel günlük işlerini halledersin eğer ısınmasın diyorsan u modelini alabilirsin (çok daha az ısınacaktır ve normal Ryzen 7 4800H ile arasında çok çok çok az fark var ve onda işlemci sızlamasıda yokmuş sanırım *sanırım)

Eki Görüntüle 1103225
Eki Görüntüle 1103226
Tamamen aynı hatta GPU çekirdeğinde daha iyi bile.
Eki Görüntüle 1103229
:)Eki Görüntüle 1103231

Ben de aynı bilgisayarı kullanıyorum altında soğutucusu olmamasına rağmen benim neden işlemci sıcaklığım 93'ün üstüne çıkmıyor?

Geri
Yukarı