R7 5700G ile 2K 144 Hz monitörü ofiste kullanmak mümkün mü?

Anakartın desteği varsa kullanabilirsiniz. Anakartınız nedir?
Asus x470-f gaming anakart, 2x8gb kingston hyperx predator 3333 mhz, win 10 pro. Eger bir sorun olmazsa siparis verecegim cunku.
Not: Lutfen teknik bilgiye sahip ve sirf mesaj gondermek icin cevap yazilmasin. Zira gelen bilgilere gore "siparis" verilecektir.

Anakartın HDMI ve DP portlarında 4k ve 2k çıkışı 60Hz.
Bu monitörün 144Hz görüntü vermesini engeller mi diye araştırmak lazım.
Selam. Simdi anakartin ozelliklerine baktigimda displayport 1.2 destegi varmis. Displayport 1.2 ozelliklerine baktigimda ise 2k'da 144 hz destekliyormus (hatta technopatta "hdmi ile displayport arasindaki farklar" konu basligina siz de bakabilirsiniz).

Hususan;
Buradaki sorun, anakarttan ziyade amd ryzen7 5700g'nin bu hizda (2k ve 144 hz) goruntu aktarip aktaramayacagi... Bu yuzden esasinda tam olarak cevap alamadik sorumuza...
Ryzen 7 5700g islemci hakkinda bilgi sahibi olan yok mu 2k'da 144 hz destekleme konusunda?
(Asus x470-f gaming anakart)

Şu PDF belgesinde 13. sayfada Vega 10 ve Polaris için detay var. Vega 10'un 120Hz verdiği yazıyor. Bu durumda Vega 8 (5000 serisi) de en az o kadar verir herhalde: https://www.techpowerup.com/gpu-specs/docs/amd-vega-architecture.pdf
Selam. Öncelikle ilginiz için teşekkürler. Gönderdiğiniz pdf uzantılı dosya ingilizce ve benim ingilizcem de "yes ve no"dan ibaret. :)
Özetle;
İstenen işlemci: RYZEN 7 5700G (monitörü beslerse alınacak. Eğer cevabınız "hayır" olursa o zaman Asus TUF GTX 1650 OC ekran kartı düşünüyoruz-zannımca bu da destekler galiba monitörü-).
Anakartım: Asus Rog Strix X470-F Gaming (DP 1.2 çıkışı var)
Sistem belleği: Kingston HyperX Predator 2*8Gb 3333 Mhz (Sistem belleği Kingston Fury 2*16 GB 3600 Mhz olarak güncellenecek).
Güç kaynağı: EVGA supernova g3 1000W gold
Ve bu sistemin desteklenmesi istenen monitör ise AOC CQ32G1 (2K, 144 Hz, 1 ms MPRT, 4ms GTG)

Şimdiden hepinize yardımlarınız için teşekkürler. Nihai cevaba göre indirimler bitmeden 1 ila 3 gün içerisinde alacağım sizden gelecek cevaplara göre :)))
O işlemci ve anakart ile sorunsuzca 2K/144Hz alabilirsiniz. DisplayPort üzerinden bağlarsanız daha iyi olur.
Cevap için teşekkürler. En son bir yazı yazdım. Gelecek cevaplara göre nihai kararı vereceğiz (Not: AMD'nin kendi resmi sitesinde bile bir bilgi yok maalesef).

Geri
Yukarı