R7 5700G sistem için anakart ve PSU önerisi

• Konuyu başlatan AHkn
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 158

AHkn

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 5700G
GIGABYTE B500M DS3H
  • Ryzen 7 5700G işlemci
  • Patriot Viper Steel 3200 MHz RAM
  • M.2 SSD takacağım
  • OC yapmayacağım
Anakart olarak maksimum 3000 TL bütçe var.
PSU 350W elimde var. Yeterli olur mu?

Son düzenleme:
PSU şu anlık yeterli olur, zaten ekran kartın yok. İleride değiştirirsin.

Anakart olarak buna bakabilirsin:

Micro ATX anakartlar tercih edilmemeli bunu hep söylerim.

Micro ATX anakartlar tercih edilmemeli bunu hep söylerim.
3.000 TL'ye ATX ve iyi bir anakart öneriniz varsa atın hocam. Siz daha geçen AM5 sisteme AM4 anakart öneriyordunuz, bilginiz olduğunu düşünmüyorum. Yazmış olmak için yazıyorsunuz.

3.000 TL'ye ATX ve iyi bir anakart öneriniz varsa atın hocam. Siz daha geçen AM5 sisteme AM4 anakart öneriyordunuz, bilginiz olduğunu düşünmüyorum. Yazmış olmak için yazıyorsunuz.

Dostum seninle bilgi kapışmıyorum tecrübe ve deneyimlerimi aktarıyorum bu forumda. Tabii anlayana. O geçenki sistemde bilgileri okumadım yorumuda silemedim herkes AM5'e AM4 öneriyorsunuz falan diye. Size sorsam AM5 ile AM4'ün tekniksel farkı nedir diye ağzınızı açamazsınız diye düşünüyorum. Sen haklısın deyip geçiyorum 😀

@WOOSER ben ATX anakart almasın demedim, bu bütçede ATX ve iyi bir anakart önerin varsa at dedim atmadın. Atacaksan at.

Hocam istersen çok uzatma. O kadar boş zamanım bulunmuyor. Mini anakartlar alınmaz çünkü genellikle küçük bilgisayar kasalarına sığacak şekilde tasarlanırlar ve sınırlı alanlarda deneyim yaşatır kullanıcıya. Haliyle tüm teknolojiyi daha küçük bir yapıya sığdırdıkları için performans ve deneyimlerde düşüş yaşanır. Mini anakart kullanan biri ile eş değer anakartın normal ATX'ini kullanan birinin performans ve deneyimleri aynı değildir. Önerime gelecek olursa, para biriktir veya biraz daha fazla koymaya çalışarak normal ATX al.

PSU yeterli. Anakart olarak B450 veya B550 seçeneğiniz var.

PSU şu anlık yeterli olur, zaten ekran kartın yok. İleride değiştirirsin.

Anakart olarak buna bakabilirsin:

Teşekkürler arkadaşlar

Hocam istersen çok uzatma.
Öneriyorsan öner, önermiyorsan alınmaz deme. Alınmaz diyorsun, öner diyorum öneremiyorsun... 10K bütçe var da ben mi önermiyorum kardeşim? 3K bütçesi var, 3 bine alabileceği daha iyi ATX anakart varsa öner. Önermeyeceksen de kalabalık yapma.

Geri
Yukarı