R7 5700G stok soğutucu yeterli mi?

Little Doge

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,
Yeni bir APU sistem toplamak istiyorum, ancak bütçem sıvı soğutma almaya yetmedi.
Sizce bu CPU, stok fan ile sıvı soğutma alana kadar iş görür mü? Kullananlar kaç derece alıyor? (LoL, Dead by Daylight, ETS 2 gibi oyunlarda)
  • Anakart: ASUS ROG STRIX B550-E.
  • İşlemci: AMD Ryzen 7 5700G (overclock yapmak istiyorum)
  • RAM: Kingston HyperX Fury 2x8 GB 3600MHz.
  • Güç kaynağı: ASUS ROG STRIX 650G (ileride ekran kartı almak için yatırım)

Son düzenleme:
Merhaba,
Yeni bir APU sistem toplamak istiyorum, ancak bütçem sıvı soğutma almaya yetmedi.
Sizce bu CPU, stok fan ile sıvı soğutma alana kadar iş görür mü? Kullananlar kaç derece alıyor? (LoL, Dead by Daylight, ETS 2 gibi oyunlarda)
  • Anakart: ASUS ROG STRIX B550-E.
  • İşlemci: AMD Ryzen 7 5700G (overclock yapmak istiyorum)
  • RAM: Kingston HyperX Fury 2x8 GB 3600MHz.
  • Güç kaynağı: ASUS ROG STRIX 650G (ileride ekran kartı almak için yatırım)

OC yapmak istiyorsanız kule tipi soğutucu alın derim ben çünkü sıcaklık artarsa GPU da drekans düşürecektir ID-COOLING SE-224-XT Black 4Pin PWM 120mm İşlemci Soğutucu Fiyat bunu alın geçin derim ben.
OC yapmak istiyorsanız kule tipi soğutucu alın derim ben çünkü sıcaklık artarsa GPU da drekans düşürecektir ID-COOLING SE-224-XT Black 4Pin PWM 120mm İşlemci Soğutucu Fiyat bunu alın geçin derim ben.

Bende R5 2600 var bunun RGB'li olan modelini aldım boşta 36 derece performans testinde 76 dereceyi geçmedi ki işlemcim sıcaklıktan kendini kapatıyordu.

Bende R5 2600 var bunun RGB'li olan modelini aldım boşta 36 derece performans testinde 76 dereceyi geçmedi ki işlemcim sıcaklıktan kendini kapatıyordu.
Bütçeyi 5 kuruş dahi aşamam. OC yapmadan da tatminkâr bir performans alacağımı sanmıyorum. Sizce kurtarır mı?

Bütçeyi 5 kuruş dahi aşamam. OC yapmadan da tatminkâr bir performans alacağımı sanmıyorum. Sizce kurtarır mı?

Kurtarmaz boşuna uğraşmayın, stok soğutucu ile OC yapılsa bu kadar insan o soğutuculara hatırı sayılır paralar neden yatırsın? Stokların az çok gücü bellidir.

Yeni konular

Geri
Yukarı