R7 5700X 4060 sistem uyumlu mu?

Daha yüksek VRAM'li en ucuz NVIDIA kartın 7 bin TL daha pahalı olduğunu ne zaman öğreneceksiniz?

Bütçe belirtilmesi yapmadığı için burada düşüncemi beyan etmişim bunda ne gibi bir sorun var hocam? İleride sıkıntı yaşayacağı bir ekran kartı almaktansa yüksek VRAM kapasitesine sahip aynı model veya üst bir model satın alabilir.

Bütçe belirtilmesi yapmadığı için burada düşüncemi beyan etmişim bunda ne gibi bir sorun var hocam? İleride sıkıntı yaşayacağı bir ekran kartı almaktansa yüksek VRAM kapasitesine sahip aynı model veya üst bir model satın alabilir.

Bütçesini söylememiş olabilir ancak almayı düşündüğü sistemden 30k olduğunu anlayabilirsiniz. Sadece VRAM daha yüksek olsun diye ekran kartına neredeyse 2 kat fiyat veremez herkes. Burada asıl değinilmesi gereken konu zaten 30 bine RTX 4060 yerine daha yüksek VRAM'li sistemin toplanabileceği. Ayrıca 8 GB VRAM az olduğunu biliyorum ama 1080P'de en az 3-4 yıl götürür. En kötü ihtimalle texture kısar ki VRAM kullanımı belirli bir yere kadar aşsa da sorun yaşatmıyor. 2060 6 GB kullanan biri olarak tecrübelerimle konuşuyorum.

Bütçesini söylememiş olabilir ancak almayı düşündüğü sistemden 30k olduğunu anlayabilirsiniz. Sadece VRAM daha yüksek olsun diye ekran kartına neredeyse 2 kat fiyat veremez herkes. Burada asıl değinilmesi gereken konu zaten 30 bine RTX 4060 yerine daha yüksek VRAM'li sistemin toplanabileceği. Ayrıca 8 GB VRAM az olduğunu biliyorum ama 1080P'de en az 3-4 yıl götürür. En kötü ihtimalle texture kısar ki VRAM kullanımı belirli bir yere kadar aşsa da sorun yaşatmıyor. 2060 6 GB kullanan biri olarak tecrübelerimle konuşuyorum.

Son zamanlarda oyunlarda grafiklerin ne denli hızla geliştiğini görüyorsunuzdur hocam. Zaten adanmış bellekten ufak bir kısmı kullanılsa sorun yaratmıyor fakat, yüksek grafik kartı gereksinimli oyunları yüksek grafikte oynayacağım diyorsa işin rengi değişir. Bu konuyu ne kadar fazla irdelersek o kadar fazla seçenek çıkıyor karşımıza.

Hocam böyle insanlara laf anlatılmıyor kendisi bir şey toplayonca en iyisi o 4060 a r7 5700x aldığından belli oluyor zaten attığım sistem 22999 du saatler önce ondan atmıştım şu an da alınabilir gerçi ama.

Bütçem.

Ben özür diliyorum bütçe belirtmeyi unutmuşum bütçe maksimum: 35k ama 30k olursa daha iyi olur.

@Hamdullah Yaman

Geri
Yukarı