R7 5700X boşta 48 derece normal mi?

ali ürün

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. Sistemimi yeni topladım. Ryzen 7 5700X Cooler Master Hyper 212 LED Turbo ARGB fanım var.
Sistemi dün topladım. Çok kurcalama şansım olmadı ama Windows kur vs ama PC daha hiç yük binmedi, sıcaklık genelde 47-48 derecede geziyordu boştayken.
Normal mi? Bu sıcaklıklar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar selam. Sistemimi yeni topladım. Ryzen 7 5700X Cooler Master Hyper 212 LED Turbo ARGB fanım var.
Sistemi dün topladım. Çok kurcalama şansım olmadı ama Windows kur vs ama PC daha hiç yük binmedi, sıcaklık genelde 47-48 derecede geziyordu boştayken.
Normal mi? Bu sıcaklıklar.

O soğutucuyla mı boşta mı ? Garip doğrusu. Termali ve soğutucunun üstündeki jelatini unutmadınız değil mi ?

O soğutucuyla mı boşta mı? Garip doğrusu. Termali ve soğutucunun üstündeki jelatini unutmadınız değil mi?

Evet şu an üstünde bu soğutucu mevcut dün topladım. Yok fanın altında ki jelatini söktüm macunu gerektiği kadar sürdüm.
Normal değil, mekanik bağlantıları kontrol etmenizi öneririm.

Evet bana da normal gelmedi aklıma takıldı o yüzden sormak istedim.

Evet şu an üstünde bu soğutucu mevcut dün topladım. Yok fanın altında ki jelatini söktüm macunu gerektiği kadar sürdüm.

Evet bana da normal gelmedi aklıma takıldı o yüzden sormak istedim.

Overclock yapıyor musun? Bir bak istersen. Bir de hafif yüke sok 3 saniyede ne kadar artacak belirtirsen.

Anakart ASUS B550-F ROG BIOS sadece boot kısmına girdim voltaj ya da overclock yapmadım default ayarlarında öyle gelmez sanırım.

İçini açıp soğutucunun tam oturduğundan emin olmalısın. Her şey doğru çalışıyorsa işletim sisteminden değil de BIOS'tan sıcaklıklara bak. Çünkü BIOS'ta sıcaklıklar yüktekilere benzer. Bize bir fotoğraf atabilirsen iyi olur.

İçini açıp soğutucunun tam oturduğundan emin olmalısın. Her şey doğru çalışıyorsa işletim sisteminden değil de BIOS'tan sıcaklıklara bak. Çünkü BIOS'ta sıcaklıklar yüktekilere benzer. Bize bir fotoğraf atabilirsen iyi olur.
Tamamdır akşam resimleri paylaşacağım şimdi iş yerindeyim akşam tekrar fanında kontrol edeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı