R7 5700X boşta 48 derece normal mi?

Nasıl normaldir ya ? Aynı soğutucuyla aynı işlemciyle kuzenim boşta max. 33 görüyor ben fx 6300 ile aynı soğutucu ile boşta 8 derece görüyorum ? Adam 50 dereceyi görüyor.
90 derecede çalışmaya devam eden işlemciler için 50 derece yüksek olmasa gerek. Burada soğutucunun ne olduğunu konuşmuyoruz. 50 derece normal midir? normaldir. İşlemciye zarar verir mi? vermez. Bu kadar takıntı yapmayın sıcaklık meselesini.

90 derecede çalışmaya devam eden işlemciler için 50 derece yüksek olmasa gerek. Burada soğutucunun ne olduğunu konuşmuyoruz. 50 derece normal midir? normaldir. İşlemciye zarar verir mi? vermez. Bu kadar takıntı yapmayın sıcaklık meselesini.
65 derece de performans kaybı başlar 50 derece hala fazla.

65 derece de performans kaybı başlar 50 derece hala fazla.
Ben yıllarca 85 derecede oyun oynadım. Hiçbir performans kaybı ve GHz düşmesi görmedim. Kanıt da atabilirim. Core 2 Quad Q8300 2.50 GHz işlemcim vardı. Bu resimde 83 derecede MHz düşmediğini görebilirsin.

Resident Evil 6 720p High.jpg

@kino hocam sıcaklıklar gayet normal değil mi? Ve 65 dereceden sonra performans düşmesi olması saçma geldi.

65 derecede ancak CPB açıksa işlemci otomatik frekans kısabilir, ekran kartında bu tarz bir düşüş olmayacaktır. Ekran kartında ancak çip sıcaklığı belli bir seviyeye ulaşırsa (85-90+) thermal throttle başlayabilir. Hotspot sıcaklığının ise 110 dereceye kadar yolu var.

Yeni konular

Geri
Yukarı